Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google play store ile ilgili sorunlarınız nelerdir?

Android market in hızını mumla arar oldum. Google Android marketi aldıktan sonra yaptığı guncelemeler ile marketi neredeyse erişilmez hale getirdi. App guncellemeleri bile zor yapılıyor.Düzenle
Google Play Store'daki en büyük problem programların güvenirliliği. Birçok program yazılımcısı programının çalışması için ihtiyacı olmadığı halde sizden yükleme sırasında birçok bilgiyi almak istiyor. Telefonunuzun bir takım özelliklerini kullanmak istiyor. En büyük sıkıntı bu bence. Evet bazı programların gerçekten etkin bir şekilde çalışması için birçok izne ihtiyacı var. Ancak ufacık sadece internet bağlantısını kullanarak uygulamanın çalışmasını sağlayacak programlar bile sizden kişisel bilgilerinizi, hesap ayrıntılarınız, kullanıcı tercihlerinizi vb. özel bilgileri isteyebiliyor. Bu noktada mutlaka bir kontrol mekanizması olmalı. Çünkü Google Play Store'dan program indiren herkes teknik açıdan yeterli bilgiye sahip değiller ve deneme amacıyla indirmiş olduğu programların kötü niyetli yazılımcıları ile uğraşamazlar ve burada ki sorumlulukta bence Google'da buna bir çözüm bulması gerekiyor. Benim açımdan en büyük problem bu olarak gözüküyor.
  • Paylaş
2

Hakan Köse, Bazi uygulamalar hic ihtiyacı yokken o kadar cok izin istiyor ki, uygulamayı kullanmanın hiç bir anlamı kalmıyor...

Yılmaz Açıkel, Evet sırf bu yüzden indirmek isteyip istediği izinleri gördükten sonra vazgeçtiğim çok uygulama olmuştur.

Herhangi bir sorun yoktur. İstediğimiz uygulamayı istediğimiz saatte girip telefonuma yükleyebiliyorum. Fakat Apple Store örnek alınması gerekir. Gplay'de bir çok gereksiz virüslü uygulamalar bulunmakta hep aynı şeyler var toplasanız Telefonunuza yükleyebileceğiniz adam akıllı 20 uygulama yoktur.
  • Paylaş