Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google Plus (Google+) hakkında ne düşünüyorsunuz?

Google+ hakkında acımasızca yorumlar yapılıyor ama yanılgı var. Google firmasının hazırlamış olduğu birçok servis var.

Gmail, Blogger, Analytics vb. Bu uygulamalar teker teker Google+ ile entegre ediliyor.

Glass Project'i babasının hayrınamı yaptılar? Gözlük projeleri piyasaya girmeye kullanılmaya başlandığında ne olacak? Facebook Share'mı yapılacak? Tabiki Google+ entegreli olacak.

Android işletim sistemini hayrınamı yaptılar? Full Google+ entegrasyonu var ve ileride daha entegre edecekler.

Chrome'u hayrınamı yaptılar? Hız konusunda liderliği kanıtlanmış bu tarayıcı Google+ entegrasyonlu çalışılıyor. Hemde full senkronize.

Arama motoru konusunda konuşmaya gerek yok sanırım.

Peki ya Facebook? Sadece gelişmiş bir web uygulaması. Başka alanlara girmeye çalıştı ama sonuç? Browser dediler, inanıyor musunuz Chrome'dan iyi olacağına. Mobil işletim sistemi dediler, inanıyormusunuz Android kadar extend edilebileceğine. Mail dediler? Kaç kişi kullanıyor? Gmail ile baş edebilirler mi sizce.

Asıl sosyal ağı Google kuruyor. GetMediaUserApi'yi yazdılar kamera ve mikrofon için. Hangouts'u kullandınız mı? Facebook'ta online meeting var mı?

Ama bizim insanımız açıp bakmaz sosyal ağ nedir diye. Derin konuları incelemez. Facebook'u açar mesaj yazar bunu sosyal ağ zanneder. Ondan sonra konuşuruz oturduğumuz yerden, Google yapamaz diye. Bir daha düşünün.
 • Paylaş
4

Hakan Köse, Söylediklerinde çok haklısın, ancak tek bir şey var; facebook insanların yaşamına yerleşti ve bir parçası oldu, Google+ bunu entegrasyonlarıyla yapamaz.

Ahmet Küçükoğlu, İnsanların alışkanlıklarını değiştirmesi zor ama imkansız değildir. Google bunu yapabilir. Çünkü insanlar Google +'ı tam anlamıyla daha denemediler. Bu yüzden önyargılar oluşuyor zaten. Farkedilmeye başladığı andan itibaren herşey değişecektir. Bu benim düşüncem tabi :)

Çağdaş Karademir, Ayrıca bizim ülkemizde popüler olmadığı için yargılamakta yanlış olur. Orkut projesi kalkmadan önce bazı ülkelerde çok fazla kullanan kişi vardı.

Patikli Penguen, Seo konusunda bir numaralı sosyal ağ

10 yıl sonrayı hayal ediyorum, sosyal ağlarda ilk 3 :
 1. Twitter
 2. Google+
 3. Facebook

Twitter'ın dünyadaki bütün insanların birbirleriyle iletişime geçmesini sağladığı için ilk sıraya yükselmesi muhtemel.

Facebook çok aceleci davrandı, son 2 yılda çok hızlı yükseldi, şu an yeni birseyler yapmk istiyor ama gerçekten bir duraklama dönemi yaşıyor.
İstatistikleri kabartmak için "hesap dondurma" diye birsey eklemiş, aktif üye 500 milyon civarinda, ve yasak olmasina ragmen kullancilarin buyuk bir kismi 13 yaşaltinda.

Google+ kullanmaya yeni bsladım. Twitter ile facebook arası bir platform, kuralları olan ve en önemlisi google hesapları ile senkronizasyon olarak çalışıyor ve gerçekten güzel.

Son olarak, facebook'suz internet olur ama google suz bir internet düşünemiyorum.
 • Paylaş
Blogger, gmail, youtube, reader, play, takvim gibi google hizmetlerini aktif bir şekilde kullanıyorsanız bir plus'ınız eksik demektir. Fakat fazla iddialı bir giriş yapmasına rağmen şu ana kadar Türkiye çapında pek kullanıcısı olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden çevrelerime ekleyebileceğim kişiler bulmakta zorlanıyorum, buda siteyi keyifsiz bir hale getiriyor. Buna ilave olarak yeni tasarımını ilk halinden daha kötü buluyorum. Ayrıca farklılık oluşturmak yerine facebook'ta bulunan her özelliğin gün geçmeden siteye dahil edilmesi pek orjinal bir fikir değil.
 • Paylaş
Ortalığı iyi bir karıştıracak gibi. Ama biraz daha beklemek gerekli sanırım.
 • Paylaş
1

Hepiniz haklısınız arkadaşlar. Fakat şunu unutmayın ki orada bir taht var ve bizler kimi yükseltirsek o tahta o oturacak. Ama biz asla oturamayacağız. Şimdi söyleyin o tahtta kim otursun?

 • Paylaş
2

Aykut Kardaş, Jesus kucağına da demonlardan birini alsın..

Saygın Erten, zaten bunu yazarkende tahtta oturuyosun elının altında bılgısayar ve ınternet var daha ne tahtı ıstıyorsunkı Zukerberk,te bır sandalyeden ve 1 bılgısayarla basladı 27 yasında ve dunyanın en zengını

Çok kaliteli fotoğrafçılar var G+'da orada -da aktifliğimi sürdürüyorum.
(plus.google.com/u/0/117118261393307142207/)
 • Paylaş
Çok başarılı bulmakla birlikte Google'ın buna herşeyini koyduğunu düşünüyorum, en basiti Facebook'u karşısına aldılar. Bugün techcrunch'dan tutun diğer bütün teknoloji platformlarına kadar herkes Gplus'a karşı gard aldılar. Buna rağmen bu şekilde dimdik ayakta duruyor,  artık Gplus'ın bitmesi demek Google'ın gerek borsada gerekse internet aleminde prestijinin çok kötü sarsılması demektir ki bizler böyle bir şeyi asla istemeyiz.. Google, Gplus'ın bitmesine asla izin vermeyecektir.
 • Paylaş
Bence başarılı bir sosyal ağ sonuçta arkasında Google var ama Facebook kadar popüler olamadı ve olamaz (en azından Türkiye'de).... Sebebi Facebook artık ülkemizde iyice yerelleşti.... TV reklamlarında bile adamlar Facebook ve Twitter sayfalarının reklamını koyuyor peki Google+? Tabiki piyasada yok....

Açıkçası şuan G+ hesabım var ama hiçbir arkadaşımın olmayışı kullanmama engel oluyor hatta arkadaşlara G+'a kayıt olun dediğimde "o ney la?" cevabını aldığım bile oluyor....

Kısaca bizde olay aradığını bulmak. Aradığımı bulamadıktan sonra arkasında Google değil Apple olsa farketmez.

 • Paylaş
Google sosyal servislerinde fazla zaman geçirmeme taraftarıyım. google zaten mantık olarak kullanıcı bilgilerini toplayıp arama ağını genişletme çabasında. google + da da facebook misali tüm yaşantımızı paylaştığımız taktirde google aramalarında kendimizi açıkca deşifre etmiş oluyoruz
 • Paylaş
Sağlam site oldu fikrimce, aktif olarak da kullandığım bi ağ.
Gereksiz kullanıcı sayısı az, hatta normal kullanıcı sayısı da az ama böylesi zamanla düzelebilecek bir şey. Spam uygulamaları zamanla oluşur mu oluşmaz mı bilmem ama Google bunun üstesinden Facebook'dan daha çabuk bir şekilde gelir. Diğer tüm Google ürünleriyle %100 kusursuz entegre edilmesi de ayrı bir + kazandırıyor.
 • Paylaş
Ben seviyorum gayet. Gruplarda fotoğraf paylaşmak için kullanıyorum, fotoğrafçılarla tanışabiliyorum, fotoğraflar üzerine yorum yapabiliyoruz gayet güzel bence. Birde şöyle birşey var Türkler takip edeni takip ederim diyor orada çok meşhur fotoğrafçılar bile sizi takip edebiliyor üstelik sizin onları takip etmeniz için üsrekli takibı bırakıp defalarca takip etmiyorlar yine. =)
 • Paylaş
Kesinlikle katılıyorum. Video sohbet uygulaması ortalığı karıştırmış olacak ki Google+ daha projesini duyurmadan Facebook ile Skype anlaşması internete sızmıştı. Bir çok özünde internet kullanıcısı Google+'ın kalitesinin farkında olacak ki daha şimdiden Facebook ile kıyaslamaya başladılar. Kimse Facebook'un bu günlere geleceğini tahmin etmiyordu fakat internetteki gücünü artık kimsenin reddedebileceğini sanmıyorum. Google+'ın da potansiyel gücünü bekleyip göreceğiz.
 • Paylaş
Sanırım bu üçüncü denemeleri değil mi?
 • Paylaş
1

Aykut Kardaş, Bu seferki denemelerinden fes edeceklerini sanmam, iyi başladı çünkü.

Bilen bilir Altavista ve  Amazon (M.Ö 211) önceleri arama motoruydu, Yahoo üstün çıktı, agresif davrandı, Amazon vizyon değiştirip kitap, edebiyat, müzik gibi tercihlere yöneldiler; iyikide yapmışlar şimdi kendi sektörlerinde liderler. Altavista halen ne yapar bilmiyorum... Şimdi de Google aynı şeyi Yahoo'ya yaptı. Hele ki bu plus ile pazarın tekelciliğini bile geçip pazarın tanrısı oldu sayılır. Yahoo burdan sonra ne yapsa boş.

mast be çeync hacı :I)

 • Paylaş
1

Redeye, yahoo'nun arama motorları arasında kullanım yüzdesi %6'ya düştüğü ve iki senedir %33 değer kaybetmesinden ötürü ceo'ları olan bir ablayı işten çıkarttıklarından bahsediliyordu haberlerde de zaten...

Çevrenizi ayırabilme özelliği, ilgi gösterdiğiniz konulara ulaşabilme gerçekten sosyal medyanın büyük pazarını toplayacak gibi.
 • Paylaş
Ben de var ama sanki biz yaşlandık ya da baska bişey var bulamadığım pek ilgimi çekmedi.
 • Paylaş
Google+ artık herkese açık. İlk izlenim o kadar da etkilenmedim. Kullandıkça ortaya çıkacak birazda
 • Paylaş

bugün aktifleştirdim. henüz denemedim ancak ilk aklıma gelen şu oldu ve paylaşmak için buraya girdim.

 

"işaret parmağımı yalamak suretiyle. ahanda buraya yazıyom MSN bitmiştir"

 • Paylaş
3

Hakan, aynı ekranda hem anlık haberleri yorumları ve günceli takip edebiliryr aynı anda yazı yada webcam ile sesli görüşme yapabiliyorsun.

Redeye, Doğru kullanılabilirse değişik bir medya aracı olmayı başardı yani. Bi yanda yahoo bi yanda msn ikiye tek iyi dayak yediler gibi oldu bu.

Daha iyisi var. Facebook ;) Birşey olmaz G Plus dan.. Google buzz gibi söner
 • Paylaş
1

Saygın Erten, Facebook,uz hızla uye kaybı yasadıgı ıspatlandı google plus ve bazı sosyal ağlar bunu göz ardı edemezler google bıraz daha sadelestırırse sıtesını herkese kolay paylasım sunarsa eger yenı 1 mılyar uyelı sosyal ag sıtesı olabılır

Gereksiz olduğunu düşünüyorum. facebook varken ona rakip başka bir sosyal ağın yaşayacağını pek zannetmiyorum.
 • Paylaş
Çok iddaalı bir giriş yapmışlardı, lakin bırakın facebook'u sollamayı, aynı şeritten dahi gitmiş değiller.
 • Paylaş
Google her alanda başarılı olur ama konu sosyal medya ise bence yapamaz birazda kurucularının matematikci olmasının etkisi olabilir mi ?
 • Paylaş
Yanıtların hepsini okumaya fırsatım olmadan yazıyorum ve Ahmet Küçükoğlu (@ahmetkucukoglu) nun cevabına ek olarak eğer google+ kullanmıyorsanız kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyorum hatta öyle bir kullanın ki bırakın sizi en ince detayınıza kadar öğrensin. Sevdiğiniz sanatçılardan sevdiğiniz yemeklere, tuttuğunuz takımdan kullandığınız arabalara kadar bilsin çünkü gelecekte bugün yaptıklarınız hayatınızı ummadığınız şekilde rahatlatacak. Biliyorum artık herkes ilkokul arkadaşını, lisedeki aşkını hatta yazın tatilde bir gün geçirdiği bardaki adamı bile buldu. Google+ sizin ilk heyecanınız olmayacak elbette, o açıdan kullanmak istemeyebilirsiniz ama bugün hazır vakit varken yavaş yavaş google+'a da entegrasyon sağlamaya başlamanızı şiddetle tavsiye ederim.
 • Paylaş
Diğer sosyal paylaşım siteleriyle yaklaşık olarak aynı işlevsellikte olup, ben ve benim gibi web sitesi sahiplerinin, site içerisindeki linklerini paylaşarak backlink çalışmasına yarayan bir ortam olarak görüyorum. Bunun dışında başkalarını bilmem ama, özelimi paylaşabileceğim en son yer sosyal ağlardır diyorum.
 • Paylaş
Google+'da yayınlanan yazılar ve profiller diğer sosyal ağlara göre Google'da daha öncelikli indeksleniyor. Bu da arama sonuçlarını optimize etmenizi (SEO) sağlayacaktır.
 • Paylaş
Facebook kadar gereksiz bir şey olma yolunda büyük hızla yürüyen sosyal medya platformu :) Hangisi derseniz tabii ki Google Plus :)
 • Paylaş
Sanki biraz patladı gibi :)
 • Paylaş
1

Sevgiseli, "biraz" iyimser bir kelime olmuş. :)

BalonJ
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

5095 Görüntülenme41 Takipçi28 Yanıt