Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google'ın sağ tarafında çıkan reklamları nasıl yapıyoruz?

arkadaşlar merhaba,google a "steelseries" yazınca sağ tarafta hepsiburadanın n11 in falan "steelseries"le ilgili ürünlerinin resimleri çıkıyor ben bunu nasıl yapabilirim ? bir de rasgele bir internet sitesinde geziyorum sürekli hangi ürüne baktıysam o ürün geliyor önüme reklam olarak bende bunları yapmak istiyorum nasıl yapmalıyım bilgisi olan var mıdır ?Düzenle
Google sizin baktığınız, incelediğiniz ürünleri her gittiğiniz reklam alanında, büyük bir reklam ağının parçası olan takip sistemleri sayesinde; üye sitelerin (öncelikle Google ve ona bağlı olanlar) cookie bilgilerinden faydalanarak, size gösteriyor. Google Adsense kodunu kendi sitenize yerleştirirseniz aynı işlemi sizin sitenize gelen kullanıcılar için de yapmaya başlayacaktır. Google ana sayfaya yazdığınızda bir firmanın ayrıntılı bilgilerinin çıkması durumu ise hem sitenin trafiği hem de SEO çalışması ile gerçekleştirilebilir bir şey.

Reklam
  • Paylaş
Merhaba, arama yaptığınızda sağ tarafta çıkan reklamlara ürün listeleme reklamları deniyor. Web sitesinde olan tüm ürünler Google'ın Merchant Center adını verdiği bir panele yükleniyor ve aramalarda bu şekilde çıkıyor.

Diğeri ise Dinamik yeniden pazarlama ( Dynamic remarketing) deniyor. Web sitesinin ürün sayfasında gezdiğiniz zaman siteye eklenmiş kodlar sayesinde cookie niz kayıt altına alınıyor ve gezdiğiniz sitelerde karşınıza o ürünler gösterilebiliyor.
  • Paylaş
Ne desek aklınızı karıştırırız. Kısa ve net olayım.
Google'a "Google Adwords" yazın. Gelen adresi ziyaret edin. Hepsi bu.
Basitçe öğrenmeniz 1 gün. Detaylarıı ile öğrenmeniz bir ömür :)
Kolaylıklar dilerim.
  • Paylaş
google.com.tr/adwords bu adresten üye olarak başlayabilirsiniz. Sonrasında tüm eğitim dökümanları ve yardım sayfalarını okuyarak bilginizi derinleştirebilirsiniz..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

144 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt