Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google vb. yerlerden 5 dakikadan önce öğrenilecek şeyleri burada soru olarak sormanın nedeni nedir? Gerekli midir?

Bilgi konusunda kısmen haklısınız, kısmen diyorum çünkü burada çok özel sorular sorup uzmanlarından yanıt isteyebiliyorsunuz. Bir çok soruda da fikir soruluyor, işte o konuda Google oldukça zayıf kalıyor.
  • Paylaş
3

Doğan Ataman, Fakat, yoruma açık olmayan net bilimsel sorular var. Örnek : öz sermaye devir hızı, pi sayısı, metre mil kıyaslaması. Üstelik bunları soranlar yetişkin bireyler. Soru sormuş gibi oluyor. Demem şu ki araştırlıp, didklenip bulunamayanlar soru şeklinde bilenin, bilgi tecrübesine göre sorulöalı ortamı bildim burayı. Yanılmasam iyi olur.

Şaman, Çok fazla saçma soru olduğunun ben de farkındayım ama işte ağlarla filtreleniyor, takip etmediğiniz ağların ve sanırım kişilerin sorularını görmüyorsunuz. Kaldı ki ben mesela mali müşavir değilim ama öz sermaye dönüş hızının ne olduğunu buradan öğrendim. Çeşitli ağları vb aratınca ilginç bilgiler bulabildiğiniz bir site oldu burası aslında. Bence beğenmediğiniz kişi ve ağları takibinizden çıkartırsanız daha iyi bir inploid'iniz olabilir. Kaldı ki son olarak saçma soruları silmeye başladı editörler, belli ki sizin arayışınızda olan kullanıcıları düşünerek.

Doğan Ataman, Hımm. Böyle bakmadım. Bir de öyle deneyim. Düşünmediğimi google de arayamam! Peki bu yargımı kırdı.
Teşekkürler

Ya google bu konuda tartışılmaz bir seviyede ama böyle soru sorup cevap almak sizi daha iyi tatmin edebilir insanlar geliyor google da arama yapıyor web bilgileri ile kodlanmış bir yapıda sıralamada cevap alıyorsunuz burda ise düşünsenize arkadaşınıza birşey sormuşsunuz size duygularıyla karışık bir biçimde uzmanlığı yettiği kadarıyla cevap veriyor.. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

35 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları