Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google’da bulunabilmek medyada görünmekten daha mı önemli olmaya başladı?

Sorudaki amaç çok okunsa da yerel veya ulusal bir gazetede haber olarak çıkmanın Google'da üst sıralarda olmak ile veya googlandığında marka veya isminizin farklı haber sitelerinde çıkmasının karşılaştırılması.Düzenle
Google da bir medyadır. Medyadan kasıt televizyon ise hayır Google'da görünmek televizyonda görünmekten daha önemli değildir. Ama az okunan yerel bir gazetede görünmek yerine Google'da üst sıralarda görünmek daha önemli olabilir. Bu soru biraz bakış açısıyla ve hedef kitleyle de ilgili. Müşteri kitleniz spesifik bir kitle ise Google önemlidir. Ama herkese hitap ediyorsanız kesinlikle televizyon.
  • Paylaş
Aslında soruyu çok genel sormuşum. Spesifik olarak basılı medya diye değiştirirsek daha uygun olacaktır sanırım. Televizyon ile kıyaslandığında artıları olsa da şimdilik negatif yönü daha fazla. Sorudaki amaç çok okunsada yerel veya ulusal bir gazetede haber olarak çıkmanın Google'da üst sıralarda olmak ile veya googlandığında marka veya isminizin farklı haber sitelerinde çıkmasının karşılaştırılması.
  • Paylaş
Google'ı hangi kanalla karşılaştırıldığı önemli. Şahsen, çoğu insanın reklam çıkınca kanal değiştirdiği kanaatindeyim. Tabii bu tv reklamları anlamsızdır demek değil, yanlış anlaşılmasın.

Prensip olarak google ve tv reklamlarını birbirine benzetirim ben. şöyle ki, tvdeki bir ürün bilmem kaç saniye tanıtılır, ihtiyaç sahipleri görür ve satın alır/almaz. Ürünü, hedef kitleye göstermiş olursun.

Google'da da ihtiyaç sahibinin ürünü araması üzerine, ilk sayfada çıkıyorsan yüksek ihtimalle ürünü göstermiş olacaksın. Sonrasında ürünü alır/almaz o ayrı.

Peki fark ne? Google'dan gelen kişileri, baktıkları ürünleri, bakma sürelerinin ortalamasını görüp yaptığınız çalışmayı optimize edebilirsiniz.
  • Paylaş
Google'da bulunmamak için çaba harcıyorum ben. :) Sorunun cevabına gelirsem Türkiye'nin geneline baktığımızda her 10 ailenin 1'inde bilgisayar varsa 9'unda televizyon var.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

834 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt