Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google'ın da başarısız olduğu projeler var mıdır? Varsa nelerdir?

Evet bence kesinlikle var ;

Google Wave

Google


Google Wave, internet üzerinden iş arkadaşlarınız, ya da dostlarınızla ayrı bir platforum oluşturabileceğiniz bir alandı. E-posta, anında mesajlaşma, ofis amaçlı dosya paylaşımları, bir proje üzerinde birlikte çalışma, ajanda gibi hizmetler sunuyordu ama pek tercih edilmedi.

Google Audio Ads

Google

Sesli reklam sistemi. Bu sistemle google radyolara sesli reklam dağıtımı yapmayı amaçladı ancak hedeflediği ölçümü yapamadığı için bu projeyi bitirdiler.


Google Search Wiki

GoogleBana sorarsanız ben zaten bundan hiç bir şey anlamadım. Spam içeren sonuçları siliyormuşsunuz da bir daha karşına çıkmıyormuş. Ben gibi bir çok kişi de bu özelliği kullanmamayı tercih etti.

Dodgeball

Google

bu servis ise cep telefonunuz üzerinden SMS ile bağlantı halinde olduğunuz kişilere nerede olduğunuzu bildiriyordu. bu projede google başarısız oldu ancak proje sahibi 2007 de şirketten ayrıldıktan sonra Foursquare'i kurdu.

Google VideoGoogleBiliyorsunuz youtube 2006 yılında Google tarafından satınalındı. 2006 yılına kadar Google video bir türlü istediği çıkışı yakalayamadı ve çareyi youtube'ı satınalmakta buldular. Ödedikleir rakam 1,6 milyar dolar!!

Google Notebook

GoogleGoogle aramalarında karşınıza çıkan görselleri ve yazıları kaydetmeniz için geliştirilen bir sistemdi ama çalışmadı.

Jaiku

GoogleBugünki twitter'ın yerini alabilirdi, Google jaikuyu satın aldı ancak bir türlü popülerlik kazanamadı. Blogger'ın kurucusu Willams 2004 de Google dan ayrılarak twitter'ı kurdu.


Google Page Creator

Google

Blogger ve WordPress’in yükselişi ile bu hizmet çok önemsiz hale geldi.
  • Paylaş
1

Bülent Sakarya, Wave benim gözümde başarısız bir proje değil. Hatta işlerimi oldukça kolaylaştıran bir sistemdi. Google, Wave'i kapatmakla kullanıcılarına bana göre en büyük kazıklarından birini attı, gelen Google Reader kapatma kararı ile buna da devam ediyor.

Google Reader 1 temmuzda kaldırmayı düşünüyor ....
  • Paylaş
2

Fuad Heydərov, Google Buzz beklentileri karşılamayınca kapandı

Mehmet Şengül, yanlız google reader kullanıcıları için hiç iyi olmadı gayet kullanışlı ve faydalı bir uygulamaydı

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1094 Görüntülenme9 Takipçi3 Yanıt