Bilmek istediğin her şeye ulaş

Görücü usulü evlilik mi daha uzun süre vadeli mutluluk sağlar, yoksa çıkma, flört sonrası yapılan evlilikler mi?

Görücü usulü evlilikte eşler 'niyet ettim niyet eyledim bir yuva kurmaya' diye başlarlar olaya. Zaten iki tarafın da niyeti evlenmek, düzen kurmak, çocuk yapmak ve bunlar için kendi üzerine düşen görevleri yerine getirmektir. Bu yüzden çok fazla duygusal dalgalanmalar, kavgalar, kıskançlıklar vs. olmaz. Varsa geçim sıkıntısı ya da aile büyüklerinin neden olduğu sorunlar olur eğer bunlar da yoksa şanslı ve mutlu bir hayat sürerler. Diğerinde ise niyet evlilik değildir, niyet o kişi ile bir ömür geçirmektir ve evlilik bunun için bir araçtır sadece. Burada evlilik sorumlulukları meydana çıktığında, karşısındaki O İNSANLA BİR ÖMÜR GEÇİRMEYE niyetli ise, herşeye gögüs gerer, değilse zaten çatlaklar başlar, büyür , mutsuzluklar ve ayrılıklar kaçınılmaz olur.
  • Paylaş
Evlilik, mutluluk çok kişiseldir. Görücü usulünden aşk çıkabileceği gibi, flörtte çıkar hesapları olabilir. Sadece zenginlikle mutlu olanlar olduğu gibi, sadece güzellikle mutlu olanlar da vardır. Duygusal bir insanı maddi olanaklar tatmin etmezken, maddiyata önem veren birini en büyük aşklar mutlu etmez. Evlilik tencere-kapak olayı gibidir. Her tencere kendine uygun kapakla kapanır :) E kimi de kapağa filan gelemez, açık olmak ister ferah ferah :)
  • Paylaş
Hiçbiri. Birincisi evlilik mutluluk sağlamaz. İkincisi kadının olduğu yerde mutluluk olmaz:) üçüncüsü single use önerimdir:)
  • Paylaş