Bilmek istediğin her şeye ulaş

Götürüldüğü adliyede polisin elinden kaçan genç başından vurularak polis cinayetine kurban gitti. Daha önceki polis cinayetlerinde olduğu gibi bu olayda da 'ayağı kayan polisin düşmesi sonucu ateş alan tabanca' savunması yapıldı. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Erzincan’da vatani görevini yaptığı sırada hava değişimi alan ve geri dönmeyen Mahir Zorbey Demirkaya hakkında Askeri Mahkeme tarafından yakalama kararı çıkartıldı. Ayrıca açılan davada geçen günlerde sonuçlandı, Demirkaya hakkında 10 ay hapis cezası Askeri Mahkemece onandı. 

Cezası idam bile olsa infaz etmek hiç bir şekilde polisin görevi değildir derim. Bir gün yolda size de dur der, kulaklığınız vardır duymazsınız, durmazsınız ve vurulursunuz. Siz ölür gidersiniz, o ayağım kaydı der yırtar...
  • Paylaş
Askerde 3-4 kurşunla (kafasına sıkarak) intihar eden askerlerimiz var... Komutanların keyfi öldürdüğü ve intihar süsü verildiği evlatlar.. Şaşırmıyorum artık hiçbir şeye bu ülkede.
  • Paylaş
Şimdi şöyle düşünüyorum, neden kaçmış ? cezası nedir bu konuda bunlarda önemli ve bu açıdanda düşünmek gerekir.

Ancak dağdan inenlerin bile vurulmadığı bir ülkedeyiz. bu çocuk ne yapmış ki vurulmuş
  • Paylaş
Pvsk madde 14-c bendi der ki;

"Hakkında tutuklama, gözaltına alma, zorla getirme kararı veya yakalama emri verilmiş olan kişilerin ya da suçüstü halinde şüphelinin yakalanmasını sağlamak amacıyla ve sağlayacak ölçüde, silah kullanmaya yetkilidir."
Polis, yedinci fıkranın (c) bendi kapsamında silah kullanmadan önce kişiye duyabileceği şekilde 'dur' çağrısında bulunur. Kişinin bu çağrıya uymayarak kaçmaya devam etmesi halinde, önce uyarı amacıyla silahla ateş edilebilir. Buna rağmen kaçmakta ısrar etmesi dolayısıyla ele geçirilmesinin mümkün olmaması halinde ise kişinin yakalanmasını sağlamak amacıyla ve sağlayacak ölçüde silahla ateş edilebilir.

Chamacon, Ghost Writte sen tamamen kulaktan duyma ve olayın ne olduğunu bilmeden yazıyorsun, ben de olayı bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa olay senin anlattığın gibi olamaz...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR