Bilmek istediğin her şeye ulaş

Göz altı morlukları için doğal çözümler nelerdir?

Bitkisel basit yöntemlerle doğal çözümler bulunabilir.

 1. Her akşam ceviz iriliğinde 1 patates havanda hamur haline getirilir. Sonra ufak tülbent içinde, sadece gözaltı ceplerinin veya morluklarının olduğu kısımlara konur.

  (Göz üzerine koymayın).

  40-45 dk. sonra kaldırılır. Şişlikler geçene kadar 2 günde bir olmak üzere buna devam edir. Patates kaldırılınca göz kapakları papatya çayı ile yıkanmalıdır.

  (

  Papatya Çayı :

  1 Litre sıcak suya 20 adet papatya ufalanarak konur, 20 dk. demlenip pamuktan süzülür, ılık halde göz kapakları ile şiş ve mor kısımlar yıkanır kurumaya bırakılır.)
 2. Malzemeler :

  5 Gram Ebegümeci
  2 Yemek Kaşığı çiğ süt

  Hazırlanışı :

  Ebegümeci dövülür. Sütle karıştırılarak göz altındaki morluklara sürülür. 20 dakika sonra cilt yıkanır. Göz altlarındaki morluklar kayboluncaya kadar işleme devam edilir.


 • Paylaş
Uykusuzluk, yavaş kan dolaşımı, güneşle ortaya çıkan melanin pigmenti gözaltı morluklarına sebep olabilir. Lazer yada bitkisel tedaviler çok ciddi sonuçlar vermemekte. Ancak morlukların oluşmaması yada ilerlememesi için güneşten koruyucu kremler kullanmakta fayda var.
 • Paylaş
Poşet çayları kullandıktan sonra atmayın. Gözlerinizin üstüne koyup bekleyin. İçeriğindeki kafein morluklarin gitmesine yardımcı oluyor. Aynı şeyi yeşil çayla da yapabilirsiniz.
 • Paylaş