Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gözler kalbin aynası mıdır, sizce gözlerin yalan söylemediği iddiası doğru mudur?

Gözler kalbin aynası olabilir eğer sahibi izin verirse. Yalan söylemediklerine hiç katılmıyorum. Tecrübeyle sabit, bir miktar çalışmayla gözlerinize süper yalan söyletmeyi öğretebilirsiniz. Önce bir ayna karşısına geçin ya da gözlerinizin güzelce görülebildiği bir vesikalık resminizi (resim: picture yani pic) alın. Önce eliniz ya da herhangi bir nesneyle, kağıt vb yüzünüzün bir tarafını kapatın ve gözünüzü inceleyin ardından aynı işlemi diğer tarafa uygulayın. Gözlerinizden birinin daha canlı, sevecen, neşeli baktığını diğerinin ise soğuk ve mesafeli baktığını göreceksiniz. Bu bilgi gözlerle yalan söyleyebilmenin anahtarıdır. Sevecen bakan gözünüz yalan söyleyemez, onu bir kere unutun, aşk meşk için iyidir gayrısı yalan. Asıl, üstünde çalışmanız gereken diğer soğuk, mesafeli bakan gözünüz. Artık mutlaka bir aynaya ihtiyacınız var. Gözlerinizin ikisi birden aynı anda bakıyor gibi görünmesine rağmen aslında sadece bir tanesi duygularınızı ifade eder. Sinirlendiğinizde karşınızdaki kişiye tabii ki sevecen gözünüzle değil diğeriyle bakarsınız. Yani iş anlık olarak baskın gözünüzü kontrol edebilme yetisi kazanmada. Bir süre baskın gözünüzü değiştirmeye çalışarak ayna karşısında çalışın. Fark edeceksiniz ki baskın gözü bilinçli olarak kontrol etmek mümkün. Hatta fark edeceksniz ki mimiklerinizi bile değiştirmeden ifadenizi değiştirebiliyorsnuz. Soğuk gözünüze odaklanın, onun kontrolünü birkaç saat çalışma sonucu içselleştirmiş olacaksınız. Tebrikler sizin de yalan söyleyebilen bir gözünüz oldu. Yalanı söylerken gözlerinizin kontrolünü kaybetmemek için çalışmalarınızı bir süre sürdürmelisiniz... Bir de varsa partneriniz ne çalıştığınızı söylemeden sadece soğuk gözünüzle bakmaya odaklanın, anında tepki gelecektir... Bu tür deneyler de yapın ki kendinizi yapamadığınız halde yaptığınıza inandırmış olmayın, doğru yolda olduğunuzu tasdik etmiş olursunuz.
  • Paylaş
Aforizma bi soru tamam gözler kalbin aynasıdır ama yalan söylemeyeceği iddası asılsızdır gözler her zaman yalan söyleyebilir adamım :)
  • Paylaş
4

Taylan Dağlı, sana inanmıyorum yalan söylüyosun cevayrımmmm :)))))))))))

Güzin Turhan, sen yalan söyleyebiliyor musun cevo :))

Jawair Chaker's, ayıpsın Güzoooo ben ve yalan her türlüsü var :P

Güzin Turhan, inanmam ya hiçte kıyamam :(

Hej Taylan
Öjnene er ikke hjaertens spejl, men det kan lyve :)
  • Paylaş
2

Taylan Dağlı, iyi bişey dediniz herhal :)))))))))))))))))))

Devrim Deniz Bardakcı, "gözler yalan söylemez" diyor ;)

Göz kalbin aynasıysa neden göz doktoru ayrı kalp doktoru ayrı arkadaş:)
  • Paylaş
1
Benim gözlerime bakan öyle bir bakıyor ki ne yalan ne doğru ne oluyor anlamıyor malak gibi kalıyor .)))
  • Paylaş
11

Güzin Turhan, yok kızz olanı söyledim ne ayıbı :))

Güzin Turhan, ece beni beğensene puanım düşük ya morelim bozuluyor anlatamam sana :))

Ece Naz Sonat, Yok öyle :) Senden beklentim çok yüksek, daha güzel yanıtlar bekliyorum Güzincim... :)

Ece Naz Sonat, Şu yönlendirdiğim sorulara ne zaman yanıt vereceksin ?:)

Güzin Turhan, ece ya beni bu sıralar sorularından azat et :))

Güzin Turhan, bugün hiç giremedim mesela :((

Mustafa Kemal Taştekin, güzin hanım sizi beğendim:)

Güzin Turhan, allahta sizi beğensin :))

Mustafa Kemal Taştekin, Amin:) puanın artsın diye ya:)

Gözler kalbin aynasıdır. Ancak kalp aldatamaz mı bir başka kalbi? Veyahut kişi, kendi kalbini aldatamaz mı? Kandırmaların ezeli çaresizlikten veya çıkarcılıktan ise iş sona vardığında mutlu olamaz mı kişi, kaderinden? Evet, gözler kalbin aynasıdır ama yalan söyleyen göz değil, insandır. İnsandaki yalan gün gelir gözlerine yansır, gün gelir yüreğinde hapis kalır. Lakin yeri yurdu sabit olmasa da yalanın, göz ancak ona doğru frekansta bağlanabildiğinde sana doğruları anlatır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

236 Görüntülenme10 Takipçi6 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Gözler yalan söyler mi?