Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gözlük camı nasıl seçilir?

Optik gözlük camları mesleğinize gözünüzdeki hastalığa (göz kuruluğu vb.) ve istenilen konfora göre seçilmelidir. Bilgisayar başında gününü geçiren biri (bankacı, bilgi işlem vb) kesinlikle Antirefle kaplama ve türevlerini kullanmalıdır. Güneşteki mavi mor ışığa duyarlı biri Crizal prevencia camı kullanmalıdır.
Detaylı bilgi için optikçinize meslek ve rahatsızlıklarınızı istenilen konfor ve özellikleri söylerseniz yardımcı olacaktır.
  • Paylaş

Sanırım güneş gözlüğünden bahsetmişsin.İlk olarak tabiki yüze adapte olması mühimdir.Rengi önemlidir tabiki ve herkesin zevkine kalmış bişeydir..Ama doktorlar gözleri numaralı olan kişilere genellikle kahverengi rengi önerirler.Çünkü kahverengi güneş ışığını en iyi şekilde nötralize eden renktir.Bu renk ayrıca dinlendiricidir.


Numaralılarda ise;cam çerçeve uyumu çok önemlidir tabiki numarasına göre.Yüksek numaralarda numarası yüksek inceltilmiş camlar tercih edilmelidir.Hem kullanışı daha rahat olucaktır.Hemde estetiği sağlanmış olucaktır.Camların bi kaç çeşidi bulunmakta; mineral, organik, trayveks, karbon,...gibi gibi.. ama uzmanlar en önemli şeyin çerçeve ve numara uygunluğunu söylerler....

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

621 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt