Bilmek istediğin her şeye ulaş

Grafik Tasarım bölümünde gerekli olan en iyi programlar nelerdir?

Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Adobe Flash / Action Script 3.0, 3DS Max, Adobe yazılımından farklı olarak, Corel Draw.
Ek olarak; Photoscape yada Picasa, Perfect Photo Suite gibi yazılımlarda yardımcı olacaktır.
  • Paylaş
Selamlar Meryem, eğer ki vektörel çizimler yapman gerekiyorsa Adobe Illustrator fazlasıyla ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Fotoğraf düzenleme veya çeşitli arayüzler için (web sitesi, mobil uygulama vs.) Adobe Photoshop ile tüm çalışmalarını yürütebilirsin. Ayrıca yaptığın çalışmaları daha etkin ve üretken bir biçimde kullanabileceğin bir çok mobil uygulama da mevcut. Bunların başlıcaları; Skala View, Adobe Kuler, Everypost, Google Drive ve Scene olarak sıralayabilirim. Çalışmalarında kolaylıklar dilerim, sevgiler.
  • Paylaş
Ilk olarak photoshop bir çok çalışmada ihtiyacını görecektir. Illustrator şarttır bir adım öne geçmeni sağlar. CorelDRAW ise matbacılık baskı sektörlerinde vazgeçilmezdir ve bilmen bir artı kazandırır. Diğer programları mesleki gereklilik açısından tercihen edine bilirsin ama bu üçü herzaman candır.
  • Paylaş
Vektörel tabanlı bir program istiyorsan adobenin illustrator programı var ayrıca baskı öncesi corel draw var pixel tabanlı bir program istiyorsanda adobe photoshop var en kullanışlısıda bunlardır zaten , fakat tabiki grafik tasarım adına program alanı çok geniştir misal Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Adobe Flash / Action Script 3.0, 3DS Max, Adobe yazılımından farklı olarak, Corel Draw Photoscape yada Picasa, Perfect Photo Suite vs... .
  • Paylaş
Photoshop olmassa olmaz... Ve tabiki vektörel bazlı bir program tercihim kesinlikle IIustrator.
  • Paylaş
Vektörel çalışmalar için başta Adobe Illustrator olmak üzere, CorelDraw fe FreeHand kullanılabilir. Vektörel çalışmaların yanında fotoğraf üzerinde çalışmak ve manipülasyon yapmak istersen lazım olacak program Photoshop' tur... .
  • Paylaş
Freehand ölmüş bitmiş bir programdır onu es geçebilirsin.
Illustrator, Photoshop ve Indesign. 3lü kombine her işini fazlasıyla görecektir
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

404 Görüntülenme8 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları