Bilmek istediğin her şeye ulaş

Grafik Tasarım sizin için ne ifade ediyor?

Bir şeyler yaratmak, yaratabilme -iyi bir şeyler yaratabilme- hissi kuşkusuz her insana muhteşem bir haz verir. Grafik tasarımlarıyla 'dünyayı' biraz olsun renklendirmek, insanları neşelendirmek, ilgi çekip düşündürmek gibi manevi şeylerse daha iyi hissettiriyor. 'Sanat toplum için.' :)
  • Paylaş
Benim için sadece "iş" değil tüm hayatı ifade ettiğini söyleyebilirim. Güzel olan herşeye olan ilgim grafik tasarımla hayat buluyor her yeni gün...
  • Paylaş
Sınırların olmadığı bir dünyaydı eskiden. Ui ve Ux ile zamanla bazı tasarımlar için sınırlar belirlendi. Bu sınırları aşmak için yeterli Ui ve Ux bilginiz yoksa tasarımınız ister istemez çöp olabiliyor.
Çok değil bundan 4-5 sene önce flat bir tasarım yapsanız oldukça yoğun bir yadırganma ile karşılaşırdınız. Bu gün ise flat tasarımlar göz alıcı olabiliyor.
Şu sınırlamalardan her ne kadar nefret etsemde son güncellemeleri takip edemezsek ekmek bulamıyoruz.
Pastayı da yemeğe banamayız :)
  • Paylaş
Benim için grafik tasarım; şehrin, ürünlerin veya yayınların anlaşılabilir şekilde güzelce okunabilmesi için yapılan düzenlemelerdir. sanat kısmı da vardır yani kendi başına belli bir anlatım değeri olduğu düşünülen eserler (Vasiliy Kandinskiy vb.) neyse.

mesela bir logoya bakalım;
Grafik Tasarım
yanlız şöylede bişey varki artık grafik tasarım kendi içinde ne kadar hareket içerdiği düşünülse de benim durağanlık ifade ediyor. Çünkü devir video devri yani artık millet görsellerin hareketli olmasıyla daha çok ilgileniyor. Yani iletişim tasarımı (comunication design) veya hareket tasarımı (motion design)'a doğru bir gidiş olduğunu da belirtmeliyim.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

312 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt