Bilmek istediğin her şeye ulaş

Granül kahvelerin (nescafe vb.) vücuda en büyük zararı nedir?

Granül kahveye ne kadar "kahve" denilebilir, bence önce bunu düşünmek lazım. Hazır kahvelerin hemen hepsinin %70'i doğal olmayan madde, ancak %30'u doğal kahve tozudur. Netice olarak, işlenmiş üründür. Paket içeriğine bakarsanız, vücudunuzun içine neler aldığınızı görebilirsiniz. Bu maddelerin sindirim, dolaşım ve sinir sisteminize yıkıcı etkileri olabilir. Bu yüzden en iyisi, çekilmiş kahveden şaşmamak. Fakat bunu da abartmamak lazım. Günde 1, hadi bilemedin 2 fincan. Afiyet olsun.
  • Paylaş
Vucut içtiğiniz kahveyi sindirmek için daha çok su harcayacak ve siz susadıkça kahve bağımlığı yüzünden kahve içmeye devam edeceksiniz. Vucutta azalan su yüzünden olması gerekenden çok daha çabuk yaşlanabilirsin
  • Paylaş
1

Brutal Code, Kahve tüketimi vücuttaki su kaybını artırsa da bu bir süre sonra optimize hale gelir ve vücuttaki su kaybı kendini dengeler.

Buradaki videoda da durum bir açıdan özetlenmiş: inploid.com/dialog/215200
  • Paylaş
Selülit. :))
  • Paylaş
Tüm diğer kahveler gibi alınan kafeinin zararlarıdır. Gastrit ve reflü sahibi biri olarak miğdeye en az zararlı kahvenin granül kahve olduğunu da tespit ettiğimi belirtmeliyim. Burada kafeinin fayda ve zararlarını okuyabilirsiniz:
inploid.com/t/kafeinin-faydalari-ve-zar...
  • Paylaş
Mide rahatsızlıklarına kapıyı açar bu tarz maddeler. Uzun süre düzenli kahve içip sonunda midesini eline alan bir sürü insan gördüm şu zamana kadar.

ayrıca kafeinin keyif verici madde olduğu ve bu tarz maddelerin haram olduğu düşünülürse, öteki tarafta da epey bir zarar vereceği gayet açık :)
  • Paylaş
1

Sevim, Haram olma sebebi akli melekelerin sağlıklı çalışmasını engellemesidir. Keyfi vermesi değil. Örn: Alkol ve uyuşturucu sağlıklı düşünmeyi engeller. Bundan dolayı uygun değildir. Kola, kahve, meyve suyu; bunlar ise keyif vericidir ama akli melekeleri gidermez. Bundan dolayı uygundur.

What does this coffie mean?

Cidden niye içilir ki kahve,
Yada neden sevilir hiç anlamadım vardır bir sebebi sırf lezzet olamaz. Zatende lezzetsiz bişiy : -) : -)
  • Paylaş
1

Artpro, kokusu ilk çeker bir de sigara ile iyi gider

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

11060 Görüntülenme15 Takipçi7 Yanıt