Bilmek istediğin her şeye ulaş

Greenpeace son yaptığı araştırmada Zara, Mango, Levi's gibi dünyaca ünlü markaların ürünlerinde hormon bozukluğu ve kansere yol açan kimyasallar olduğunu ortaya koydu.Bu rapor sonucu sizce bu markaların satışları çok değişir mi?

Greenpeace her sene böyle şeyler açıklar, olayın sıcaklığıyla bir daha almıyoruz, almam deriz. Ancak alışveriş merkezine gidip bu mağazaların indirimlerini görüncede olayi hemen unutur, kendimizi alışverişe veririz. O yüzden satışları düşmez, aksine reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla artması muhtemeldir.

  • Paylaş
1

Şaman, Doğru söze ne denir... :D

Kot taşlama işinde ölen aileler var, taşlanmış kot satın almayı bu nedenle bırakan oldu mu? Zara'nın köle çalıştırdığı ortaya çıktı, satışlarda bir değişiklik oldu mu? Bence yerli firmalar dizayn, fiyat ve kaliteyi tutturana kadar bir düşüş olmayacaktır. Avrupa 20 yıldır küre ısınıyor diye bağırıyor, insanımız 4 yıldır bunun gerçekliğine inanıyor, Amerikalılar'dan hemen sonra. Şimdi düşününce; bu firmaların satışı Amerika'da düşerse moda bize de gelir ve bizde de düşer.

  • Paylaş

Bu markaların satışlarında önemli ölçüde bir azalma olucağını zannetmiyorum.Türkiye'de bu tarz olaylar kısa bir süre içinde unutuluyor.

  • Paylaş