Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gün içerisinde zaman kaybı olarak nitelendirdiğimiz davranışlar, alışkanlıklar vs nelerdir ve size ne kadar zaman kaybettiriyor?

Nefes almak ve gerinmek. Aslında nefes almak hiç zaman kaybettirmiyor, o kadar multi tasking yapabiliyorum ama gerinirken hiçbir şey yapamıyorum, ortalama günde 1-2 dakika zaman kaybına yol açıyor.
  • Paylaş
Özellikle bayramlarda felan herkesi öp möp sonra giderken bi daha öp. Karşıyım arkadaş bu kadar öpüşmeye.
  • Paylaş
3

Cem Turan, Korkarım bu ivmeyle, hayatı zembereği boşalmışçasına hızlandırarak yaşamaya devam edersek, "karşıyım dokuz ay doğmak için beklemelere" veya "işin yoksa öl şimdi yok kardeşim, şimdi zamanım yok, olsa vermez miyim sayın Azrail?" gibi çıkışları duymak da beni şaşırtmayacak. Örf, görenek ve kültürümüz hayatın sağlığımızı bozan yüksek frekanstaki salınımına bir frenleme, nefes alacak bir mola imkanı verir, bunu zaman kaybı olarak görmemeli. Niceleri varki öpecek el arar ama bulamaz, tıpkı el öptürmeye hasret, yol gözleyen büyüklerin çoğalması gibi. Bayramlarda el öpmekten imtina edenler otelleri, otel müdürlerinin ellerini öpmek için dolduruyorlarsa adres bütünüyle şaşmış değil mi?

Mustafa Kemal Taştekin, Tabi farklı hayatlarımız var sizin çalışma hayatınız sıkıntılı sanırım yazınızdan anladığım kadarıyla. bu hayatın sağlığınızı bozduğundan bahsediyorsunuz. El öpme insanları tedavi etseydi kulak burun boğaz doktoru gibi el öptürme doktoru filan da olurdu kanımca.

Cem Turan, Benim işim biraz bu tür hayatı sorunlu okumalarla ilgili olduğu için katılımda bulunmak istedim. Bir yazıyı okumanın o yazıyı anlamakla eşdeğer olmadığına da şüphe yok. Keramet elde olsaydı şüphesiz sizde de var, kendi elinizi öpebilirsiniz bayramlarda, şayet zul geliyorsa başka elleri öpmek. Lakin işin ardındaki felsefe ve hayatı insanın ruh sağlığını bozacak ve tüm insani değerlerden soyutlayacak düzeyde yüksek hızda yaşamanın olumsuz etkilerinin bireyin farkına varması, genellikle pişmanlıklar eşliğinde ömrün hazan mevsiminde oluyor maalesef. Tıpkı bir farklı görüşe, belki bir küçük eleştiri ya da dikkat çekmeye tahammülsüz bırakan bu örnekteki yan etkisi gibi. İnsanın değerleriyle, güdüleriyle yaşayan diğer canlılardan ayrılacağına inancım tamdır. Değer olmazsa geriye ne kalır? ... Diyerek son noktayı koymuş olayım. İşimin sıkıntısı konusunda endişelenmeyiniz, ben işime aşığım. Esenlikler...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

72 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt