Bilmek istediğin her şeye ulaş

Günde 2 saat uyku ile yaşayabilen insanlar nasıl devam edebiliyorlar? 2 saatlik uykuya nasıl alışılır? Yöntemleri nelerdir?

2 saat uyku bence de sağlıklı değil ve gün içindeki konsantrasyonu da oluşan sürekli yorgunluk hali olumsuz etkiliyor. Benim de günde iki saat uyuyarak çalışmak zorunda olduğum dönemler oluyor ama bunun hiçbir şekilde sürdürülebilirliği yok. O duruma benim tahammül sınırım en fazla bir hafta kadar olur hafta sonu da 10 saat civarı bir uykuya ihtiyaç duyarım. Bence sürdürülebilir en aşırı uç 4 saattir, bunu aylarca yapabiliyorum ama gün içinde mutlaka gözlerimin kapanmak üzere olduğu anlar oluyor. Damra Aksu (@damraksu) 'nun da yazdığı gibi 5 saat uyku, uykusuzluk çekmeden, sağlıklı bir şekilde sürdürebileceğiniz alt sınırdır.
  • Paylaş
2 saatlik uyku mantıklı değil alışsan bile bir yerden sonra çok yorulursun en az 5 saat kaliteli uyuyup geri kalan zamanını doldurduğun işlerini severek ve heycanla takip etmen 2 saat uyumaktan çok daha verimli hale getirecektir.
  • Paylaş
Rutinin müthiş düzenli olmalı. Yoksa aksar 2 saat uyucaksın uyanınca sürekli kafein türü gıdalar düzenli soğuk su tenefüsleri falan yaparsan . Mümkündür diye düşünüyom savaş sırasında cephedeki askerlerden mutlaka bu durumu yaşayanlar vardır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

530 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt