Bilmek istediğin her şeye ulaş

Güney Kore'de eğitim (yüksek lisans) ve yerleşim koşulları nasıldır?

Yurtdışında Eğitim


Yüksek lisans ve lisans eğitimi için istenilen belgeler ve olması gereken özellikler;
  1. Yüksek bir ortalamayla mezun olmalısınız. Burs için özellikle not ortalamalara çok dikkat ediyorlar.
  2. Yabancı dil: ilk etapta güzel bir ingilizceniz olmalı. Kore dahil bir çok ülke ilk önce iyi bir ingilizcenizin olup olmadığına bakacaktır. Son yıllarda yurt dışı eğitim için IELTS, TOEFL, TOEIC gibi sınavlardan belirli bir not alınması isteniyor. Ya da inglizcenizin iyi bir seviyede olduğunu gösteren bir belge mutlaka gerekli.
  3. Formunuzda ' Eğitim Alanında İlişkiler' kısımı bulunacaktır. Bu bölümü mutlaka takip ediniz. ( korea-fans.com/forum/forum-education-relations-in-the-field-... )
  4. Gelecek planlarınıza göre, ilgi alanlarınıza göre, kişisel gelişim hakkında makale türü yazınsal verilerden yararlanmalısınız; alanları ve konularla ilgili bilgilendirme seminerleri, toplantı, workshop, gibi imkanları değerlendirebilirsiniz.
  5. Proje çalışmaları ve gönüllü çalışmalar içinde yer alabilirsiniz. Takım çalışması ve görev paylaşımı, sorumluluğu bilincinde olmak gerekiyor.
  6. Üniversitelerin gerekli belgeler içeriğini mutlaka okuyun. Her üniversite ekstra belge istekleri de olabilir ki mutlaka olur. (Yukarıdakiler genel olarak istenilen özelliklerdir)
  7. Size ait donanımlarınızı, özelliklerinizi de belgeleyebiliyorsanız çok iyi olacaktır.
Kore üniversiteleri için = korea-fans.com/forum/forum-k-university-45824-54617-kore-uni...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3174 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt