Bilmek istediğin her şeye ulaş

Günlerdir kayıp olan Malezya uçağına ne olmuş olabilir? Teoriler neler?

Bu konu hakkında bir çok teori var. Bu teorileri şu şekilde eleyebiliriz. Pilotun hiç bir emercensi deklarasyonunda bulunmaması kabin basıncı veya her hangi bir emercensi meydana gelerek uçağın düşmüş olması ihtimalini çok zayıf kılıyor. Çünkü her şekilde pilotun 35.000 feet irtifada emercensi deklarasyonu için zamanı olacaktır.

Kendi fikrimce uçağın düşmesine iki şey yol açmış olabilir. Birincisi; Boeing 777 tipi uçaklarda 3 ay önce çatlak ve korozyon ile ilgili araştırma başlatılmıştı. Bu araştırmalar sonucunda ABD'de bulunan 777'lerin bir kaçında çatlak tespit edildi. Gövdede oluşan bu çatlaklar ve korozyon zamanla büyüyerek ya da büyümeden uçuş esnasında uçağın havada gövde ayrılmalarına yol açabilir. Bu durumda pilotun artık emercensi deklare etme şansı bulunmamaktadır. Kanımca Bu ihtimal ağır basıyor olsa da, diğer taraftan transponder'ın kapatılması şüphe uyandırıyor. Bu sebeple ikinci bir ihtimal daha var. Her hangi bir anormal durumun hava trafik kontrolörüne iletilmemesi, transponder'ın pilot veya başka birilerince kapatılması ve uçağın radarın göremeyeceği bir irtifaya inmiş olma ihtimali ve dahası rotasından millerce uzağa gitmesi, kaçırılma ihtimalimi kuvvetlendiriyor.

Pilotların özel yaşantılarına göz atıldığında her ikisinin de çevresinde nazik ve saygılı bir insan oldukları gözüküyor. Doğal olarak uçak eğer kaçırıldıysa, pilotların bu organizasyonun içerisinde yer alıyor olması da zayıf bir ihtimal.
  • Paylaş
Bence kabin tazyiği ile ilgili sorun yaşadılar tüm ekip hipoksi sonucu bayıldı ve okyanusa çakıldılar. Yüksek sürat ve yüksek varyo ile vurduğunu varsayarsak esasen pek de bulunacak bir şey kalmamış olsa gerek.
  • Paylaş
1

Şaman, Pilot yazınca mantıklı gibi geliyor :)

Bu konu üzerinde gerçekten biz de derin olarak tartıştık İTÜ'deki saygıdeğer hocalarımızla. Fikir uçağın kaçırıldığı yönünde. Hiç bir sinyal alınamaması, bu sinyal vericilerinin kapalı olması, en ufak bir kalıntıya rastlanmayışı bu tezi destekleyen şeyler...
  • Paylaş
Bermuda şeytan üçgeni ya da Lost 2 çekilecek yolunu yapıyorlar.
  • Paylaş
8

Serkan Kiose, Valla buna yorulmaya başlandı.. Merakla takip ediyorum.

Şaman, Hadi yaaa ciddi mi? Çocukluğumun uçak yutucusu Daniken üçgeni :D

Serkan Kiose, Valla Eric amca haklı çıkacak sanırım.. Ama uçaktaki yolcuların arandıpında telefonları çaldığına dair yolcuların akrabaların iddiaları yalanlandı havayolu tarafından ama öyle is o da ilginc.. bir de uçağın haberleşmesinin kasti olarak 15-45 dakika arası kesintiye ugratıldıgı iddiaları var..

Şaman, Lost :)

Serkan Kiose, Hah.. Bir de o var.. Senaryo benzer.. Oturur ağlarım öyle bir şeye bağlanırsa bu olay.. :)

Şaman, Lost 2'yi çekecekler ve uçağı sakladılar. Gerçek hikaye diye ratinge oynuyorlar :)

Serkan Kiose, :):) izlerim kesin :)

Şaman, Evet evet bence teori bu olmalı :)

Çok zaman geçti üzerinden de bir yerde okumuştum. Rothscild ailesinin izi olduğu söyleniyor. Uçakta bulunan Tayland'lı iş adamlarını ortadan kaldırıp yanılmıyorsam enerji sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın tüm hisselerini ele geçirmek istemişler.
Ben öyle duydum...!
  • Paylaş