Bilmek istediğin her şeye ulaş

Günlük fırsat siteleri sattıkları ürünlerin tedariğini nasıl hangi şekilde gerçekleştiriyor? Peşin para ile stok mu yapıyor ürünü satıp daha sonra alıp mı kargoluyor?

Bu sitenin büyüklüğü ve sermayesi ile ilgili bir durumdur.Ciddi bir sermaye ile piyasaya giren site ürünü toptan alarak adet maliyetini düşürür ve üyesine de daha düşük fiyattan satar ve böylece rakiplerinden sıyrılır.

Bir diğer yol ise stok yapmadan sipariş üzerine tedarik etme yöntemidir.Sitede satılan ürün sitenin arka planındaki bir yazılım sayesinde tedarikçi firma tarafından algılanır ve kargolanır.Böylece site hiçbir işleme karışmadan sadece komisyonculuk görevini üstlenir.

  • Paylaş
2

Saygın Erten, Bir diğer yol ise stok yapmadan sipariş üzerine tedarik etme yöntemidir.Sitede satılan ürün sitenin arka planındaki bir yazılım sayesinde tedarikçi firma tarafından algılanır ve kargolanır.Böylece site hiçbir işleme karışmadan sadece komisyonculuk görevini üstlenir.
Bu sistemin adı nedir nasıl çalışır bu sistem. Bilgiler için teşekkür ederim

Thecrazyhands, Sistemin adını bilmiyorum açıkçası ama işleyişi biliyorum;
Site tasarımı yapılırken bir yandan da yazılım süreci işlemekte.Bu yazılıma muhasebe modulü ve tedarikçi modulü diye 2 tane kod yazıyorlar.Ne işe yarıyor?
Muhasebeci modulü: Muhasebecine id ve şifre tanımlıyorsun.O da senin şirketin bütün girdileri çıktıları satılan malları,fiyatı vs hepsini görüp muhasebe kaydını tutuyor.
Tedarikçi modulü: Tedarikçiye id ve şifre tanımlıyorsun. Adam sitenden ne alındıysa saat kaçta,kaç adet,ne renk,ne numara vs tüm özelliklerini görüp direkt kargoluyor böylece sen tedarikçine her ürünü haber vermek zorunda kalmıyorsun.Otomatik işliyor sistem.
He tabi bu hususta tedarikçinin güvenilir olması ve iş ahlakına sahip olması çok önemli.Zamanında ve doğru bir şekilde yollanmayan kargoların sıkıntısı senden çıkıyor ve müşteri hizmetlerin susmak bilmiyor.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1436 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt