Bilmek istediğin her şeye ulaş

Günlük yaşantımızı etkileyen, geçmiş yaşantımızdan takılıp kaldığımız olaylardan ya da kişilerden nasıl kurtulabiliriz?

kisacasi takintilarimizi nasil etkisiz hale getirebiliriz ?Düzenle
"Soruya örnek olarak aldığımız, "Takıntılı Teşhisi Raporlanmamış" herhangi bir insanın, günlük yaşantısını etkileyecek pozisyona varan takıntılarını, tek başına kontrol altına alması mümkün değildir.
Bir başka deyişle; uzmanlarca, "Obsesif Kompulsif Hastalık"(Obsesive Compulsive Disease) teşhisi ile değerlendirilen bir insanın, iş bu teşhisi kendinde tespit edecek uzmanlığı söz konusu değildir... ki takıntılarını kontrol altına alabilsin.

Ancak; uzmanın, bu teşhisine örnek teşkil edecek hastasına telkin edeceği çözümlerin en başın da, "Hastalığını Kontrol Altına Alabilecek Yegane Varlığın"yine kendisinin olduğuna dair, "Mutlak Telkin"ile "Bilinçaltı Kişiliğine Ulaşabilen", (Subconscious Personality) uzmanı olması gerekir.

Sonuç olarak iş bu süreç; sadece bir uzmanın değil, uzmanlar grubunun hep birlikte hastayı yönlendirmesi ile başarılabilecek, "Dosya/lar/ Teşhis/ler ve Reçete/ler"ile içeriklidir... Pek uzun vadeli hassas süreçtir. "
arz ederiz,
Tuncluer
  • Paylaş
Farkındalık çok önemli ama ciddi bir farkındalık yani kişinin belli düşünceleri düşündüğü anda kendinde, fizyolojisinde, algısında ne gibi değişiklikler olduğunu farketmesi lazım. Sonra yavaş yavaş tıpkı spor salonunda vücut çalışan bir sporcu gibi çalışarak düşünce sistemini olumlu yönde değiştirmeye çalışması lazım. Yani bu konuda çok uzun zaman boyunca günlük antrenman yapar gibi çalışması kendiyle başbaşa kalması gerek. Ama kişinin tek başına verebilmesi için çok zor bir mücadele ve çoğu insan o farkındalığa erişemiyor zaten. Yine de mümkün olabilir bu şekilde takıntılardan kurtulmak.
  • Paylaş
Öncelikle etkileyen her ne ise (olay/şahıs) gercekten unutmak isteyip istemediginize karar vermelisiniz. Bu en onemli asamadir. Bu büyük kararı aldıktan sonra yolu yarilamış oluyorsunuz zaten. Ikinci aşamada ise onlara dair ne varsa hayatinizdan çıkarmalisiniz. Bunlar; resim, yazı, anısı olan herhangi bir esya olabilir. Akliniza her geldiginde dikkatinizi baska yone cevirip düşüncelerinizi hemen uzaklastirmayida basarirsaniz bir sure sonra farkinda bile olmadan bir bakacaksinzki onlara/ona dair herhangi birsey gorup duydugunuzda sadece hafif bir tebessum yada minik bir aci... Kolay gelsin.
  • Paylaş
Uzak durarak , düşünmemeye çalışarak, kafamızı başka şeylerle meşgul etmek lazım düşüncesindeyim. . .
  • Paylaş
Zamanla.
  • Paylaş
Gerçekten takıntı oluşmuşsa sadece psikoanalizle belki kurtulabilirsiniz.
  • Paylaş
Geçmiş yaşantımızda takılıp kaldığımız olay ya da kişiler "takıntılılık" mıdır bence buna isim koymak için acele etme profesyonel destek al.
Hepimizin olmuştur başından geçen ve unutulması güç olan olay ve kişiler.
Elbet çaresi çözümü vardır. Profesyonel destek alırsan bence bakış açını olumlu yönde değiştirebilirsin
  • Paylaş