Bilmek istediğin her şeye ulaş

Günümüz bilim ve teknolojisiyle neden hala kanser tam olarak tedavi edilemiyor?

Hangisinden bahsediyorsun? Kanserin bir çok türü var. Şu an bir çoğunun tedavisi var.
Diğerleri de büyük oranda düzeltilebilecek yapıda sadece insan hayatının değeri şu an için kanser ilaçlarının getirisinden daha değersiz.

Neden benzinli arabalar kullandığımız ile ayni sebebten dolayı yani. Önce benzini sonuna kadar satıp kar etmeleri gerek yoksa onlar da enerjinin büyük çoğunluğunun lastiğin yüzeye yaptığı sürtünmeye karşı koymak için harcandığını, magmetizma ile bunu aşabileceklerini biliyorlar ama neden kazançlarından olsunlar ki? Bizim hayatlarımız onların kazanacağı paradan daha mı değerli? ..

Bilimi ve teknolojiyi iki aşamalı değerlendirin. Birinci kısmı gerçekte bilimin bulunduğu nokta, ikincisi ise bunun topluma ne kadar sunulduğu aşaması. Aradaki dengeyi sömürgeci zihniyetteki insanların birbirleri ile olan ego savaşları tutuyor. Bu süreçte olan kendi elleri ile gidip onlara oy veren veya ürünlerini alan insanlara oluyor. Sanırım sonumuz çok ironik olacak...
  • Paylaş
Günümüz teknolojisi ne kadar da gelişmiş görünüyor değil mi? Öyle görünecek tabi çünkü daha gelişmişini henüz görmedik. Ancak kainattaki tüm bilgiler boş bir A4 kağıdı kadar olsaydı bildiklerimiz ancak bir kalem ucunun bırakacağı iz kadar olurdu
  • Paylaş
Kanser geniş bir konu. Tedavi edilenleri olabiliyor. Örneğin lokalse, bir yerin cerrahi ile alınmasıyla tehlike kalkıyorsa, olabiliyor ama kan yoluyla taşınıyorsa ve teşhisi gecikiyorsa zor olabiliyor, imkansız olabiliyor. Kanserin en basit tanımı, kontrolsüz ve hızlı hücre üremesidir. Bunun nedeni, hücre üremesinin aktörü hücre çekirdeğindeki şifre aktarımının bozulması. Bir hücre, en baştaki orijinal hücreden üremiyor, kopyanın, kopyası üretiliyor. Bir kere bu düzen bozuldu mu, bozuk devam ediyor. Gen terapisine başvurulmasının nedeni de bu.
Kanserlerin bir çoğu uykuya geçer. Uyanmaları kısa da sürebilir, uzun da. Bu uzunluk çok uzun da olabilir. Birey o vakte kadar hayatının sonuna gelmiş olabilir.
Soruya gelince, günümüz kelimesi önemli çünkü demek ki günümüz imkanları henüz bu işi tam olarak karşılayacak kadar etkin çözümler ve çözüm araçları geliştirememiş.
Bir de şunu ilave etmek gerek. Habis hücrelere tedavi amaçlı taaruz ederken, masum hücrelere de taaruz ediyorsunuz ve bu vücuda zarar veriyor.
  • Paylaş
Edilmiyor değil etmiyorlar hatta buna en güzel örneğini de poyraz karayeldeki zülfikar örnek veriyor
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

194 Görüntülenme11 Takipçi4 Yanıt