Bilmek istediğin her şeye ulaş

Günümüzde bizim normal karşıladığımız ama aslında insan doğasına zararlı ve saçma olan şeyler neler olabilir?

Bu sorunun tam cevabı sigaradır. Yaklaşık 30 yıldır içiyorum , hayatımda yaptığım en zararlı, gereksiz, saçma iş, bile bile eşşek olanın diğer adı sigara. Lanet olsun adamım! Seviyorum ama : -)
  • Paylaş
5

Uğur Çakmak, 30 senemi eyvah eyvah, ben seni akranım sanıyordum :) Bir yazar "kuşak farkı hipnotize olmuş insanların arasında olur, aynı dili konuşunca kuşak farkı ortadan kalkar" demişti. Adam haklı çıktı napacok şimdi :))

Hakan, Dostum, kuşak farkı denilince aklıma hangi atamın dediğini bilmediğim bir laf geliyor. İpimle kuşağım Kiss'im ile kaşığım :-):-) hipnoz teorisi hoşuma gitti ama :-)

Serdar Alan, Tam olarak benim cümlelerimi yazmışsınız. Sağ olun.

Hakan, Hep beraber 😃

Uzun yıllardır kimyevi olarak işlenen endüstriyel tarım gıdalarının dayatılmasına yeter ölçüde ses çıkartmayan insanlık için yapılan araştırmalar; 2015 yılını kanserden ölümlerin en fazla yaşanacağı yıl olarak ön görüyor.
Günümüz raporlarına göre; yılda 15 Milyon insan kanser teşhisiyle ölüyor. Bir başka deyişle her 2 saniyede 1 kişi kanserden ölüyor.
ekogazete.wordpress.com/2015/01/10/kanse.. .
Aşağıda ki tabloya bakarsak eğer; Başka 1 deyişle şöyle de ifade edebiliriz.
Dünya Nüfusu / Yıllık Kanser Ölümü = 1/475 yıl içerisinde ki ölme ihtimalimiz.
Hadi geçmiş olsun.
Düşünce
  • Paylaş
Sigara, coca cola, kahve, siyah çay, her sabah ofise gitmek, her gün 9 saat masa başında oturmak, otomobille seyahat etmek, pislettiğimiz havayı solumak ve daha bir sürü şey sıralanabilir.
  • Paylaş
Para için çalışmak ve evlilik insan doğasına aykırı ve alıştırıldığımız değerlendir.
  • Paylaş
Özgürlük adı altında başkalarını hem görsel hem zihinsel olarak rahatsız etmek. Mesela konuşma özgürlüğü diyerek başkasının sevdiği kişiye hakaret etmek, istediğimi giyerim diyerek pornografik meta olmak, akılsızların fikir özgürlüğü gibi

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

192 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt