Bilmek istediğin her şeye ulaş

Günümüzde çoğu islam ülkesindeki geri kalmışlığın, ilkelliğin ve bitmeyen savaşların nedenleri nelerdir? Bunların aşılıp batı ile yarışma seviyesine gelinmesi nasıl mümkün müdür?

Hangi eğitimsizlik, hangi cehalet. Daha doğrusu cahil kim ? Cehalet bir düşünce biçimidir. Neden ? Açıklamaya çalışayım, yaşadıklarımdan örnekler vermek rastgele konuşmaktan ve konuşanlardan daha iyidir. Şöyle ki ; uzun zamandır bazı bilimsel projeler üzerine çalışmaktayım, ciddi noktalara geldiğime inanınca, desteğe ihtiyacım oldu. Birçok üniversite ile diyaloğa girmeye çalıştım, tübitak vb. ar-ge şirketleri ilede, diyalog kurdum, fakat çok ciddi konulardan bahsettiğim halde, hiçbiri umursamadı, bazı holdinglerin yönetim kurulu başkanlarının, veliahtları ile birebir görüştüm, ve niceleri 6-7 yıldır bu şekilde uğraşmaktayım, kendilerine medeni diyebilen insanların, bilim adına hiç abirşey yapmadıklarına şahit olunca modern medeni gibi görünenlerin sadece görüntüde bu şekilde olduklarını anlamaktayım. Yani kimse kimseyi kandıramıyor aslında , kendisi hariç. İşin özünde medeni diye bir şey yoktur, duyarlı , insancıl, başkalarını gerçekten düşünebilen, karşılıksız bir şey yapabilen insan vardır. Bu ülkede her çeşit insan var, ama Bilime destek yoksa bu herkesin suçudur. Ayrıca batı ile yarışmaya gerekte yoktur. Birbirimizi anlayalım, sevelim ve düşüncesel bölünmeyelim yapmamız gereken tek şey bu gibi görünüyor.
  • Paylaş
5

Doğan Ataman, Nedir bilim adına yaptığınız? Destek görmek göreceli olabilir. Fikren yada maddi destek mi aradınız? Biraz açıklar mısınız mümkünse?

Murat Keskin, Konu çok detaylı fakat kısaca açıklayabilirim. 2005 yıllarında bir devir-daim projesi çizdim, temelinde kullanamadığımız yerçekimi manyetik alanını kullanılabilir hale getirerek, araçlarda yakıtsız veya yarı zamanlı yakıtla çalışabilen yapılabilseydi tamamen yakıtsız araçlar üretmektir. Bunun dışında, parçacık fiziği ile ilgili tesbitlerim ve devamında temel teorilerim oldu. Şu şekilde izah edebilirim, atom fiziğini temelinden değiştirebilecek matematiksel ve bilimsel mantıkla uyuşan teorimi tamamladım. Üniversitelerin bilimsel iletişim birimleri, yüksek teknoloji enstitülerinin profesörleri ile birebir görüştüm ve daha nice konu ile alakalı insanlar, bıktıracak seviyeye getirdiler. şu şekilde düşünün, bir konu hakkında çok çalıştınız ve emeğinizin karşılığı olarak ciddi bilgilere ulaştınız, akademik kariyeriniz olmadığı için sizi ciddiye almıyorlar fakat tesbitleriniz, kısım kısım zaman geçtikçe doğrulanıyor tabi sizden yine haber yok. kasım 2014 de ışık hızının sabit olmayabileceği ( doğal ortamda ) bazı deneyler sonrasında öngörüldü, iyide ben 3 yıl önce ışık hızının sabit olmadığını teorimde isbatları ile yazdım, hatta 2 farklı hızda olduğunu, bu 2 farklı hızın sebebinin atom çalışma mekaniğinden ileri geldiğini, E=M.C2 formülünün gerçek yazılışının E2=M2.C4 olmasının sebebininde bu iki farklı hızdan kaynaklandığını, Einsteinin bu formülünün diğer açıklanamayan kısımlarını izahını ( devamı çok uzun -özel ) yapmıştım. yani birileri milyon dolar harcayıp deney yaparak, tahmin ediyor, siz neredeyse bedava sunuyorsunuz kabul eden yok. Toplumun her kesiminden insanla görüşebildim desem yalan olmaz, hatta bir keresinde dev şirketlerin sahibi bir kişinin çocuğu ile görüştüm, beni dinledi ve büyük enerji şirketlerinin sahipleri ile görüştürebileceğini söyledi, fakat kime hizmet ettiğim benim için çok önemli, bu yüzden geri çevirdim. hikaye çok uzun fakat ilginiz için teşekkür ederim.

Doğan Ataman, Okudukça şaşmamak elde değil. Fakat bu şaşkınlığım devasa değil. Benzeri olaylara yakınız. Bilginize sağlık. Hani bir kısa hikaye vardır. Kartal çok uzaktan ki 1500, 2000 metreden yerdeki buğday tanesini gören keskin gözlerinden övünür güvenir. Fakat yerdeki tuzaktaki buğday sonu olur. Buğdayı görmek kadar diğer düzenekleri de görmek zekaya dahildir.
Hayvanatçı bir tübİT ak müdürünün ve yıllarca aselsan ve bilmediğimiz bilimsel aydının imha edildiği ülkelerde de bilimsel zeka kullanmal şart.
Aydınlatmanıza teşekkür ederim.

Murat Keskin, İlginize çok teşekkür ederim. Tabi ki yaşadıklarımı ne ben tam anlatabilirim nede siz tam anlayabilirsiniz. Destek derken karşılıksız bilimi sevebilecek bir gönül desteği idi, idi olarak devam ediyor. Anladım ki bu durum milyonda bir ihtimal bile değil, olsaydı gerçek bilimi destekleyenleri aramak yerine ortada olurlardı. herkesin ulaşabileceği bir ortam oluşturulurdu. Karşılıksız dedim ya, sorun bu galiba, insanların çok büyük çoğunluğu karşılıksız bir gönül taşıyamıyor gibi, gibi az olabilir ve herhangi bir konuda kendinden üstün olanı kabul edememe duygusu ağır basıyor. Tesla, Faraday ve Einstein sadece bir kaç örnek her zaman bu gibi insanların olmasını beklemiyorum, onları bilim insanı yapan karşılıksız herhangi bir şeyi yapabilmeleriydi, onları zeki yapan üstün yapan duygu başta budur. Yoksa emin olun insanların hemen hemen hepsi, ortalama aynı zekaya sahiptir, fakat büyük çoğunluğun o kötü duyguları zekasını köreltiyor doğru bakış açısını kapatıyor. Bu konuda kimseyle tartışmayacağım, boş tartışmalardan ve benlikten usandım. Sonuç olarak ben herşeyi biliyorum da demiyorum, teorilerimin temeli Einstein teorileridir, onunda temeli Max Planck teorileridir, bu bilimsel dayanışma ve aktarımdır. Evet dediğiniz gibi, ben buğdayı görürüm başkası tuzağı fark eder bir başkası tuzağı kuranı çözer ve diğeri tersine çevirir, bizleri hayvandan ayıran da bu olmalı.

Doğan Ataman, Teşekkürler bilgilendirmenize. Umarım güzel ülkem ve insanlarımız bilimsel bir yuva olur herkese. İyi günler.

Eğitimsizlik. Reform. Bilimsel analizle dunyayla esitlenmek oldukça olasıdır.
  • Paylaş
  • Paylaş
Birileri para kazanır birileri de bunu görmezden gelip kendilerini birde İslam dininin savunucusu yaparlar ne yazıkki birileri doyar iken fakirleri ise ne eğitim görebiliyor ne de sosyal hak müslüman öldürülür iken ses çıkartılmaması da bir örnek
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

123 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt