Bilmek istediğin her şeye ulaş

Günümüzde en karlı franchising anlaşmaları nelerdir? Hangi alana yönelmeliyim?

Franchising
Burger King, Mc Donalds, çiğköfteciler, Benetton, Vakko vb hazır giyim, Gold Bilgisayar vb teknoloji mağazalarının bayilikleri oldukça karlı ve büyük şirketlerin garantisi altında.
  • Paylaş
Yapılacak yatırımın da geleceğini iyice araştırmak gerekiyor.Bir örnek vermek gerekirse benim oturduğum semtte Burger King yoktu ve uzun bir süre sonra açıldı.Hatırladığım kadarıyla 750.000 doları bulan Franchising tutarı oluyor Burger King lerde şube açmak için.Ancak çok kısa bir süre sonra çok yakın mesafelere 2 tane daha açıldı.Bu durumda kötü bir yatırım yapılmış gibi duruyor.Yapacağımız yatırımın geleceğini araştırıp gerekirse sözleşmeye ona göre ek maddeler koydurtmakta fayda var..
  • Paylaş
Hangi marka olursa olsun metrekare/kazanç ilişkisini doğru kuramıyorsanız dükkanı kapatmanız içten bile değil. lokasyon ve işletme maliyeti çok önemli konular, aldığınız markanın ismi bazen 0 tl değerinde olur. bir örnek vermek gerekirse malatya da ilk açılan mcdonald, şehrin en güzel yerinde olmasına rağmen kapandı. sebep halkın mc i şehirde istememesiydi.
  • Paylaş
Gayrimenkul sektörü emlak markalarının bayiliğini almak da karlı bir girişim.
Remax, Turyap, Century21, Coldwell Banker, Start Key, ERA Türkiye.
  • Paylaş
2

Serkan Aydın, O kadar ev hangi paraya satılacak çok merak ediyorum. Piyasaya giren paranın tamamının devlet tarafından borç alındığı bir ekonomide yaşıyoruz unuttunuz mu? O borcu veren bedavaya mı veriyor?

Eski Inploider, Bunun gayrimenkul bayiliği almak ile ne alakası var ? Size göre bu kadar konut satılamaz ve gayrimenkul bayiliği almak karlı bir iş değildir. Ama gerçekler böyle değil. Eğer iyi bir satışçı iseniz ve satış için geniş bir networkünüz varsa gayrimenkul bayiliği almak karlı bir iştir. Bir emlakçı satışını yapacağı gayrimenkulün ödemesinin nasıl yapılacağı ile ilgilenmez sadece satış ve danışmanlık işi yapar. Bunu güçlü bir marka altında yapmak da bu sektör girişimcisi için bir fırsattır.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1122 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt