Bilmek istediğin her şeye ulaş

Güya SEO optimizasyonu adı altında sahte hesaplar, değerlendirmeler vb. süreçler işleterek müşteri yanıltmaya nasıl bir engel, çözüm düşünülebilir?

Bağlantılı değerlendirmeler içeren bir makale için bkz: npr.org/blogs/alltechconsidered/2013/09/...Düzenle
Ülkemizde 2. 000 TL' ye 7 - 8 kelimeye 2 ayda seo yapabildiğini utanmadan söyleyebilien o kadar çok firma var ki ancak komik olan tarafı adam seo' da bir numarayım harikayım diyor seo kelimesinde sonuçlara baktığımda kendi web sayfası ilk 3 sayfada değil : ) Kısaca açıklayacak olursam seo çalışması max. 1 anahtar kelime için yapılır ve sonuç olarak bu seo çalışmasından 2 veya 3 alt kelimede de yükselme olur Örn. Ben Google AdWords kelimesine seo çalışması yapıyorsam eğer bu kelime ile sonuç almaya başladığımda Google AdWords Reklamları, Google Reklam ve Google AdWords reklam gibi kelimelerde organik arama sonuçlarında yükselmeye başlayacaktır. Ancak özellikle tekrar söylüyorum 2 ay gibi bir süreçte hadi onuda geçtim 7 - 8 kelimeye seo yapmak diye birşey yoktur seo parametreleri ve rekabete girdiğiniz sektördeki web sayfalarının hitleri vs. değişkenlik göstermektedir. Yaklaşık 10 gün önce yayına aldığım googlepartners.net/ web sayfam Google Partners kelimesinde 3. Ve 4. Sayfada yer değiştiriyor sabitlemem için en az 6 ay veya 1 sene olduğunu düşünüyorum.
  • Paylaş
1

Emre Kıran, Kelime rekabeti denen bir mesele var.Çeşitli metrikler göz önünde bulundurularak %1'den %100'e giden bir zorluk derecesi vardır.Evet, dediğiniz gibi Türkiye'de işini yapmayan, yanlış yapan firma çok fakat 7-8 kelime için 2.000 TL alınması bu onların işi kötü yaptığı anlamına gelmemektedir.Eğer kelime zorluğu düşük ise belirli çalışmalar ile ulaştırılabilir ve 2.000 TL gayet tandart bir ücretlendirmedir.

Malesef ki ülkemizde SEO hizmeti almak isteyen kişilerin direk ana kelimeleri vermesi sebebi ile(örn: moda, ayakkabı, elbise) çalışmalar bu yüzden başarısız olmakta ve fiyatlarda yüksek olmaktadır.Halbuki müşteriler long-tail veya yan kelime diye adlandırabileceğimiz(2014 moda kıyafetler, yeşil topuklu ayakkabı, düğün elbise modelleri) tarzında kelimeler verirse o zaman daha başarılı sonuçlar elde edilebilir ve masraflarda düşebilir.

Türkiye'de SEO hizmeti veren birçok kişi veya firmalar var genel olarak eskiden beri çalışan firmalar güvenilir olmaktadır. Bazı web tasarım firmaları SEO işine atılarak birçok firmanın güvenini kazanmaktadır.
  • Paylaş
Bir kaç bilgiye sahip kişiler belli yerlerde bu kişilerle çalıştıklarını belirterek göz boyuyarak bir yerlere gelmeye çalışıyorlar . Yaptığı çalışmalara baktığımızda ise ilk 500 de bile olmadığını görebiliyoruz. Bu tarz sahte hesaplar ile süreç izleyenleroluyor. Bu tarz kişiler için inceleme yapmak için seohocasindaki seohocasi.com/seo-sektorunun-sorunu-yal... sahte seo adı altında ne bazlı bir şeyler yapıp yapamadığını burdaki maddeler halinde olan yazıları okuyarak anlayabilirsiniz
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

632 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt