Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hacca giderken yanımıza neler almalıyız?

Hacca giderken yanımıza almamız gerekenler

Erkekler için;

İhram 2 parçalı dikişsiz havludan oluşmaktadır, eğer umreye niyetliyeseniz ve ihrama girecekseniz üzerinizdeki kıyafetlerinizin dikişli olmaması gerekiyor.

Kadınlar için;
kadınlar için ayrıca bir ihram kıyafeti yoktur.

Genel Kıyafet İhtiyacı;

Bolca ince gömlek ve t-shirt alınmalıdır. Çok sıcak bir bölge olduğu için sık sık değtirmek gerekebilir. Şilebezi de tercih edebilirsiniz. Tercihinizi ayrıca ince ve biraz bol pantolonlardan yana kullanmalısınız.
Eğer orada çamaşır yıkamak, yıkatmak vs. gibi işlerle uğraşmak istemiyorsanız çokça sayıda çorap ve çamaşır almalısınız.

Tavaf Patiği

Çıplak ayak tavaf yapmak istemiyorsanız bu patiklerden kullanabilirsiniz, bu kadınlar içindir. Erkekler umre tavafı sırasında çıplak ayak olmak zorundadırlar.

Değerli Eşyalar

Genelde otellerde kasa oluyor ancak yine de yanınızdan ayırmak istemediğiniz şeyler için küçük bir sırt çantası taşıyabilirsiniz. Paranızı koymak için ise boyuna asılan yada bele bağlanan cüzdanları tercih edebilirsiniz.

Temizlik ve Hijyen

Bazı lüks otellerde bile temizlik problemi yaşanabiliyor. O nedenle kendi çarşaf takımınızı götürmenizi tavsiye ederim. Diş Fırçası,Diş Macunu,Selpak ,Havlu Peçete,Sabun , Şampuan, Tarak, Toka,Yarabantı,Makas, Tırnak Makası- Erkek Tıraş malzemeleri-Cımbız-Epilasyon ürünleri İğne, İplik ,Düğme seti, Özel kullandıgınız ilaçlarınız, ağrı kesici, grip ilacı ve vitamin mutlaka yanınıza almanız gerekenlerdendir.

Güneş Gözlüğü Güneş Koruyucu Krem ve Dudak Koruyucu, Güneş Sonrası Krem, Bebe pudrası. Güneş ışınlarına karşı hassassanız yada hassas değilseniz bile hassaslaşabilirsiniz. Mutlaka yanınızda bu ürünlerden olsun.

Cep Seccadesi, Tesbih

Namazınızı kılmak için rahat bir yer bulamayabilirsiniz , seccadeniz her zaman yanınızda olsun ve bir de tavaf sayınızı karıştırmamanız için tavaf tesbihi.
  • Paylaş