Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hacet Duası ve anlamı nedir?

ﻻَإِلَهَ إِّﻻَّ اللّهُ الْحَليِمُ الْكَرِيمُ، سُبْحَانَ اللّهِ رَبِّ الْعَرْشِ الْعظِيمِ، الْحَمدُ اللّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ. أَسْأَلُكَ مُوجِبَاتِ رَحْمَتِكَ، وَعَزَائمَ مغْفِرَتِكَ ، وَالْغَنَيِمَةَ منْ كُلِّ بِرٍّ، وَالسَّﻻَمَةَ مِنْ كُلِّ إثْمٍ ﻻَ تَدَعْ لِى ذَنْباَّ إِﻻّ غَفَرْتَهُ،وَ ﻻَ هَمَّاً إَّ فَرَّجْتَهُ، وَﻻَ حَاجَةً هِيَ لَكَ رِضاً إِّﻻَّ قَضَيْتَهَا يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ

Lâ ilahe illâllâhul-Halîmu’lkerîmu. Sübhânellâhi Rabbi’l-arşil azîmi. Elhamdü lillâhi rabbi’Iâlemin. Es’elüke mücibâti rahmetike ve azâime mağfiretike. Velganîmete min külli birrin. Vesselâmete min külli ismin. Lâ tedâ’ li zenben illâ ğafertehû velâ hemmen illâ ferrectehû. Velâhâceten hiye leke ridan illâ gadeytehâ, ya erhame’rrâhimîn.

"Halim ve Kerim olan Allah'tan başka hiçbir ilah yoktur. Büyük Arş'ın Rabbi Allah, noksanlıklardan münezzehtir. Hamd, alemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur. Senden rahmetinin gereği olan şeyleri istiyorum. Yine mağfiretinin çeşitlerini, her iyilikten elde edinmeyi ve her günahtan selameti de senden isterim. Bağışlamadığın bir günah ve gidermediğin bir üzüntü bende bırakma. Rızana uygun olan benim dilek ve hacetimi de yerine getir, ey merhamet edenlerin en merhametlisi. "
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

326 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları