Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hack platformlarının amacı nedir?

Güvenlik, güvenlik güçlerinin sorumluluğundadır. Herkes kendi adaletini sağlarsa, devlet otoritesi yok olur. USA gibi Türkiye'nin de kendi Bilişim Güvenlik Ekibini oluşturması gerekmektedir.

Şuan Amerika'da orduya bağlı yasal siber güvenlik güçleri mevcuttur. USA'ye yapılacak her türlü saldırıyı takip edip, karşılık vermek ve USA'in güvenliğini sağlamak ile sorumlular. Resmi olarak duyurulmuştur.

Bu tür X Hack grubu bilmem ne Timi diye ortalarda dolaşan kişilerin vizyonu ne kadar ise misyonlarıda o yönde şekilleniyor ve hata yapma oranları çok yüksek oluyor. Güvenlik, doğru bildiğine göre değil stratejik çıkarlara göre savunurulur.

Basit şekilde örneklersek; TSK'nın görevi Türkiye'yi korumak ama eğer yüksek kademedeki teröristleri ele geçirecek stratejik bir planları varsa terör örgütüne dolaylı yoldan silah satışıda yapabilirler. Takip ederek silah depolarını ve diğer kişileri bulmak amacıyladır bu satış.

İşte bu tür stratejik hareketlerden yoksun ve hiç bir zamanda bu şekilde organize şekilde düşünemeyecek grupların bir ülkenin veya topluluğun siber güvenliğini sağlamasıda söz konusu değildir.
  • Paylaş
Ayyıldız Tim'in amacı Türk sitelerine saldırıları önlemek ve Türk milletine sanal ortamda yapılan hakaretlere sanal ortamda şiddetli karşılık vermek amacı olduğunu biliyorum.

Diğer hack platformlarının da amacı sadece hack sanırım.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

427 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt