Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hacker nasıl olunur? Bunun bir eğitimi var mı?

Hacker olmak için en başta programlama öğrenmek gerekir.Python iyi bir başlangıç olabilir.Basit olduğu için yeni başlayanlar için ideal bir programlama dilidir.Ama hacker olmak için tek bir programlama dili bilmek yetmez.Programlama problemlerine genel bir açıdan bakabilmek önemlidir.Hackerların en çok kullandığı işletim sistemi Unix/Linux.Bunun en önemli sebebi açık kaynaklı kodlara sahip olmasıdır.Bilgisayarların birbirleriyle nasıl iletişim kurduğunu ve bilgisayar ağlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.Aynı zamanda HTML ile web sayfaları oluşturmayı bilmek gerekir.Şifre kırmakla ilgili kitaplar okunulabilir ya da internetteki kaynaklardan faydalanılabilir.
  • Paylaş
1

Perl Script dilini öğren.

  • Paylaş
Bu alanda bir eğitim alınacaksa bile temel network, sistem ve linux bilgisi ön koşuldur. Bu alanlarda temel düzeye gelindikten sonra bilgi güvenliği akademisinin eğitimleri mevcut bga.com.tr/egitimler.html adresinden takip edebilirsiniz.Eğitimi alabilecek durumunuz yoksa ya da kendi kendinize bir şeyler öğrenmek istiyorsanız bga.com.tr/beyaz-sapkali-hacker-ceh-egi... adresinde mevcut eğitimlerin eğitim içerikleri sizin için oldukça faydalı olacaktır. Neleri bilmeniz ve hangi sırayla çalışmanız gerektiği konu başlıkları şeklinde karşınızda olursa kendinize bir hedef koymanız ve o hedefe ilerlemeniz kolaylaşır. Konu başlıklarını bulduktan sonra geriye kalan bolca okumak ve merak.
  • Paylaş
Hacker demek bizim ülkemizde bilgisayar ile alakalı görülmekte ama aslında anlamı birilerinin şifrelerini çözmek değildir. Hack demek bir şeyi amacı dışında kullanmak demektir. Yani yoğurt kabından saksı yaptıysan bu da bir hacktir. Bir şeylere müdahale edebilmen için, işlem sürecini bilmeli ve doğru yerde atlatma yapabilmelisin. Bu farklı bakış açılarını kazanmanı sağlayacak eğitimler bulunmaktadır. Standartlar arasında bulunan sql injection'da koda farklı bir bakış açısından bakmaktan başka bir şey değildir. Hack olayını sadece kodda aramamak gerekir, yolda yürürken dahi bunun bir çok örneği ile karşılaşabilirsin ki bence eğlenceli olanda odur. :)
  • Paylaş
Linux python perl assembly network bunları bilmelisin ve bunları öğrendikten sonra sistemlerin nerelerde zafiyetleri var onları bulabilesin . Yoksa gidip direk bi sisteme müdahale etmek istersen zarar vermek amaçlı, sonunda sen zarar görürsün. Sistem bilmeden sistem aşılmaz . Bu konular uzun solukludur ingilizce gerektirir en önemlisi, eğer ingilizcen yoksa oradan başla :) Zarar verme amacıyla hareket etme , işleri bilemeden işlere girme :)
drive.google.com/drive/folders/0ByWO0aO... buyur başlangıç için ...
  • Paylaş
Bütün dillere karşılık tek dil Assembly.. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1087 Görüntülenme12 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları