Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hacker olmak için nereden başlamalıyım?

Nasıl bir yol izlemeliyim? Bilgisayar bilgisi olan birisi bu bilgisini hacker olmaya nasıl götürebilir?Düzenle
Ortalam bir bilgisayar kullanıcısı iseniz size programlama ile başlayın derim. Gerek Web programlama gerek yazılım programlama. Bir sisteme girebilmek için o sistemin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Nasıl oluşturulduğunu, nerelerde açık olduğunu bilmelisiniz. Bunun için de programlamayı bilmelisiniz. Örnek verirsek düşmanınızı vurmak için onun zaaflarını öğrenmelisiniz ve eğer o sizinle farklı bir dilde konuşuyorsa, bu zaafları öğrenmek için önce onunla konuşmalı ve onu anlamalısınız. Hack işi için de programlama bilmek ilk işlerden biridir. Hiçbir program size site adı veya e-posta adresi yazarak Enter'a bastığınızda şifreyi şak diye çıkaramaz. Programlama öğrenmek ve bunu unutmamak ilk adımınız olmalı.

Bunun yanında iyi bir hacker olmak sadece iyi bir saldırgan değil iyi bir savunucu olmayı gerektirir. Hatta ilk öğrenmeniz gerekenlerden biri kendi güvenliğinizi sağlamaktır. Önünüze gelen, indirdiğiniz birçok dosya sizi "MSN adresini yaz şifreyi al!" şeklinde cezbeder ama bunlara kanmayın. Ava giderken avlanırsınız.

Hack sitelerinde forumlarda takılmak gerçekten eğlenceli ve çok bilgilendiricidir ama yazılanların %1'i doğrudur. Onlar da zaten rastgele oraya gelmiştir. Yine de forumlardaki yazıları kendiniz deneyerek öğrenin çünkü bir sonuçları olmasa da size çok şeyler öğretecektir. Üşenmeyin ve bilgisayarınızı kurcalayın, bizzat kendiniz uygulayın!
  • Paylaş
Soru için bir yanıt olmasa da, yanıt olarak paylaşmak isterim ki, hacker olma özentiliğinden kurtulup yıkıcı olmak yerine yapıcı olmak hem kişiye hem de insanlığa çok daha fayda sağlayacaktır. Bu soruyu soran dahil, hacker olma özentiliği yaşayanlar genelde 18 yaş altı çocuklar oluyor. Benim tavsiyem, olgun düşünün; yıkan değil, yapan olun.
  • Paylaş
hackertyper.com burdan başlayabilirsiniz
  • Paylaş
Offff yaaa ne günlerdi :) yıl 2001 o internet cafe bu internet cafe dolaşır dururdum,kepenkleri kapatır cafe sabaha kadar hack :) hatta cafe sahibi eşi ile çok kavgalar ederdi.Öncelikle Hack işine giriyorsan Windows hikaye unutucaksın,Özgür yazılıma geçiceksin Linux yani.uzun lafın kısası buradan anlatmak zor araştırman lazım.Eğer kendini gelecekte bir yerlerde görmek istiyorsan; deve burada, derin ve uzun hendekte burada. İstersen deve ile hendekten atlamayı denersin. İstersen devenle yola devam edip karşına çıkan en uygun köprüden karşıya geçersin. Seçim senin?
Hacker
  • Paylaş
hacker olmak demek faşist olmak demektir. Yasal yollarla yapamadıklarını zorbalıkla yapma eğiliminde olmaktır. İşinde uzman programcıların güvenlik önlemlerini aşıp, açıklarını bulmak istiyorsan bu işte uzman olanlardan daha iyi programcı olman gerekir. Onların düşünemediklerini düşünmen bilmediklerini bilmen gerekir. Ha bi de sosyal mühendislikle hackerliği karıştırmayalım. Aradaki farkı anlatmaya gerek yok sanırım :)
  • Paylaş
Sanırım bu sığ denizleri bırakıp deep web'e açılmalısınız.
bkz. inploid.com/t/deep-web-nedir-nasil-kulla...
  • Paylaş
Eğer aklında genel anlamda; insanların yada kurumların sahip oldukları hesap, yazılım yada donanımlarına zarar vermek veya bilgilerini çalmak gibi birşey varsa eğer sende tahmin ediyorsundurki bu çok riskli ve ahlaki açıdan problemli bir durum. Fakat bu hevesini belkide kendini 'anti-hacker' olma yoluna adayarak bir miktar bastırabilirsin ve 'iyi hacker' lar olarak tanımlanan katagorinin içerisine dahil olabilirsin. Genelde bu 'iyi hacker' lar kurumlarla yada aracılarla daha öncesinden anlaşma yaparak sistemlerinin açıklarını bulmaya çalışırlar ve böylece olası bir hacker saldırısını önlemiş olurlar. Aslında çoğu hacker'ın hayallerinden birisidir ; büyük şirketlerin sistem açıklarını keşfeden anti hacker timlerinin arasına dahil olmak. Sanırım gelişimini ve araştırma doğrultunu bu yönde geliştirmeye çalışırsan önüne çok güzel fırsatlar çıkabilir ileride. Vereceğim link anlattığım şeylere benzer şeyleri biraz daha kapsamlı şekilde anlatan bir içerik ;xticaret.com/xticaret/? 562_82306_=& r... , belki bi miktar fayfası dokunur. Az öncede söylediğim gibi bahsettiğim yönde bir gelişime adarsan kendini yaptığın işten çokda keyif alabileceğini umuyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2239 Görüntülenme11 Takipçi7 Yanıt