Bilmek istediğin her şeye ulaş

Haksızlık yapıldığını düşündüğü için PKK'ya sarılan birçok kürt kardeşimiz, siyasi olarak temsil edilebileceği bir parti olmasına rağmen neden PKK ile halen ilgileniyor?

Etrafında sorun olmayanlar, sorunları yok sayarlar.
 • Paylaş
Hakan doğru diyorsun ama bak sen burada bile ayrım yapıyorsun ben de senin dilinle sana cevap vereyim; Türk kardeşlerim diyemem çünkü genelleme yapmamam ve senin gibi ayrım yapanları hain Türk vatandaşı diye ayırmam lazım.

Hale hanım bu düşünceleriniz cahiliye düşünceleriniz mi? Lütfen biraz at gözlüklerinizi çıkarın, üç beş çapulcu yüzünden bütün Kürtleri terörist yaptınız. Sen bu ülkede kaç Kürt var biliyor musun? Lütfen yazdıklarınıza dikkat edin. Bir; geçen zamanı, iki; söylenen lafı geri alamazsınız.
 • Paylaş
Siz bu kafayla baktıkça soruları dahi bu şekilde sordukça PKK bitmez. Kürtler ve Türkler kardeş midir? Bunun bilimsel, elle tutulur ne yanı vardır? Türkler ve Kürtler yüzyıllardır aynı coğrafyada yaşamıştır. Ve son 200 yıldır zulme uğramaktadırlar.

Bu insanlar sizden kardeşlik, sadaka ya da bir lütuf beklemiyor. Adam dilini kültürünü konuşmak, yaşamak istiyor. Eşitçe yaşamak istiyor. Sizin ki kardeşlik değil!

Kardeşçe yaşamaya gerek de yok, kardeş olmaya da. İnsanca, eşitçe yaşayalım yeter.

Sakın tutup da eşit değil miyiz, Cumhurbaşkanı bile olabiliyorlar demeyin. Bu ülkede her şeyi olabilirsiniz ama Kürt olamazsınız. İngiliz olup, okul açıp İngilizce eğitim verebilirsiniz ama bu toprakların çocuklarına, vatanlarında dillerini konuşma ve yaşatma hakkını vermezsiniz.
 • Paylaş
1

Hale Acar, Bundan sonra oldu işte artık bitsin istediklerini yaşayacaklar.bitsin artık herkes kendi dilinide konuşsun başka dilide konuşsun kimseye zararı yok.

Türkiye'de Kürtleri temsil eden bir siyasi parti yok... .
 • Paylaş
Markist jargonla söyleyeyim; PKK silahlı propaganda aracıdır, BDP ise silahsız propaganda... KCK ise yönetim yapılanmasıdır.

İlgilenmek biraz zorla ilgidir. KCK'nin her il sorumluları, mahalle sorumluları, sokak sorumluları vardır. Bunlar yordamı ile, baskı ile ilgiliyi çekmektedir.
 • Paylaş
PKK'ya katılan Kürt değil öz kardeşim olsa kardeşlikten atardım. Teröristle, hainle, şerefsizle, katille benim her hangi bir şekilde kardeşlik bağım olamaz.

Bugün bu coğrafyada hala Kürtler, Araplar varsa varlıklarını Türk milletine borçludur. Bugün Mekke, Medine olmazdı Sultan Kılıçarslan olmasa, Selçuklu imp. olmasa. Herkes önce tarih öğrenecek sonra da haddini bilecek. Bu coğrafyadaki ana ve kurucu unsur Türk milletidir ve bu tarihten gelen müktesep bir haktır. Barış içinde kardeşlik ancak bu hakkın varlığını kabul eden insanlarla olur, bu hakkı reddeden teröre başvuran hiç kimse ile ırkı Türk olsa bile kardeş olmaktan bahsedemeyiz.
 • Paylaş
7

Karl Engelpert, Bahsettiğin tarihi gerçeklikler zulüm yapma hakkını mı veriyor?

Hale Acar, Yıllardır bir arada yaçamıyormuyuz. Karıştıra karıştıra bugüne getirdiler.Hepimiz insanız, ama bunu kötüye kullananlar insanların canını yaktılar.Şimdi senelerdir akan bu kanlar unutulacakmı ? acaba! ateş düştüğü yeri yakıyor.çözüm sürecinde bile hala kan döküyorlar,halk otobüsünü yaktılar. Bitsin artık bu acı haberler ülkemiz terör yüzünden 50 yıl geriye gitti.Türkiye'nin cennet gibi bir ülke olduğunu tüm dünya görmeli artık,bakalım bundan sonraki süreçlere neler yaşanacak umarım her şey iyiye gider.İçimden kızgınlık ,kırgınlık çok ama ülkemizin hayrı çocuklarımızın torunlarımızın geleceği için kabul edilmesini istiyorum.

Hakan, Tam olarak ta bunu söylüyorum işte kimse kimseye zulüm etmemeli, ortak akıl ve barış için çözümler aranmalı yüzlerce yıllık sorun bu, sorunun temel kaynağı da hak aramanın terörle yapılmaya çalışılması. Soru başlığı pkk temelli ve itirazım da pkk ya katılanlarin kardeşim olamayacağı noktasında, Kürt yada Türk değil. pkk ve Türk anlamında benim seciciliğim. Insani arzularımı @odesa yazmış zaten gayet güzel olarak.

Karl Engelpert@odesa yahu birarada yaşamak ne demek? daha düne kadar kürt yok kart kurt sesinden türedi, kürtçe diye dil yok, konuşamazsın şarkını söyeleyemezsin, anailde eğitimini alamazsın, ya asimile olup bizden olacaksın yada "terörist" demedik mi? bu mu birarada yaşamak?

binlerce asker "öldü", pisipisine, boşyere, binlerce kürt öldü aynı boş sebeplerle.

Hediye Ana eşi faili meçhullerden biri. İki oğlu ölmüş dağda. Bu kadın bile tutup barışa, inanıp unutmak istiyorsa kötü günleri bizim ne haddimize!

halk otobüsünü yakanlar pkk değil dhkpc idi, bunu da es geçmeyelim.

ve inan bundan sonra herşey güzel olacak. barışın, vicdanın önünende kimse duramayacak.

bu arada kürt değilim, türk olmaktan da onur duymuyorum. dayım 90'larda özel harekatçıydı, "şehit" oldu.

Karl Engelpert@hakan biz türkler kürtlere zulmettik, canlarını aldık, canlarımızı aldılar. her ne olduysa oldu ve artık barışmak zorundayız.

Hale Acar, Yeni bir sayfa açılmalı artık,içimden çok acı duyuyorum.Lakin artık bir şeyler değişmeli, içimizin yangısı bitmeli,Türkiye`nin gelişmesi ileriye gitmesi için bir an önce terör belasından kurtulmamız lazım.Biraz düşününce aponun sözünün yerine getirildiği düşüncesi deli ediyor ama,onların tarafından bakarsak zamanında çok şeyler yapılmış.Biraz araştırdım ve gördümki gerçekten onlarda çok sıkıntı çekmişler.Tek dileğim olaya karışmış ve insanları katletmiş olanların cezalarını çekmemeleridir.Aponun hapiste kral gibi ağırlanmasıda ayrıca bir sızı.

Karl Engelpert@odesa budur. canımız acıyacak, sızlanacağız, amalarımız olacak... ama geçecek hepsi. daha fazla insan ölmeyecek. yeter ki herkes senin gibi önyargılarından biraz kurtulsun, biraz şüpheci olsun, acaba diye sorsun yeter.

Kendisine haksızlık yapıldığını düşünen bir kürt vatandaşımıza PKK ölümden başka ne verebilir ki . Kürtleri siyasi olarak temsil edecek parti aslında yok , ortaya çıksa bile PKK'nın tehtidleriye kapanıyor.BDP ile PKK yı bir tuttuğum için kürtleri temsil eden bir parti olarak görmüyorum.
 • Paylaş
Çoğunluğu sağ kesimden olan bir tabanı oluşturan kürtlere sol endeksli akımlarla yürümeye çalışmaktadır sorun belki de... .
 • Paylaş
Yıllardır aynı bayrak altında yaşamıyor muyuz? Nereden çıkardılar şimdi bu açılımı falan ne olacak şimdi peki, ne canlarımız yandı ciğerlerimiz kor oldu. Artık bitsin bu kavga ne olacaksa olsun. Ama bu ülkeyi binlerce kan dökerek aldık. Öyle kolay kolay böldürmeyiz buda böyle biline yani... Kürt insanlarımızda insan ama PKK ile ortak olurlarsa sonucuna da katlanırlar. En kısa zamanda onlardan ayrılmalıdırlar ve PKK ile ortak olmadıklarını söylüyorlar öyleyse ispat etsinler.
 • Paylaş
O siyasi parti de PKK'nın Türk devletinde ki siyasi uzantısı olduğu için olabilir mi acaba ? 

Ayrıca senin kürt kardeşlerin olabilir onlar ancak genelleme yaparsan büyük bir hataya düşersin. O yüzden lütfen "kardeşimiz" deme...
 • Paylaş
O siyasi parti PKK sayesinde siyaset yapabilir olmasın?
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2045 Görüntülenme14 Takipçi11 Yanıt