Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hamachi nedir? Nasıl çalışır?

İnternet üzerinden arkadaşlarınızla oynamak istediğiniz multiplayer oyunları sanki hepiniz aynı ortamdaymışcasına kolayca oynamanıza yarayan bir program.

Diğer bir deyişle Hamachi arkadaşlarınızla sadece ağ( network) üzerinden çalışan oyunları oynamanıza ayrıca iTunes ve Windows Dosya paylaşımı gibi hizmetlerden dosya paylaşımınıza, uzak masaüstü bağlantısı kullanmanıza ve benzer şekildeki diğer uygulamaları aynı normal bir ağ ortamındaymış gibi davranarak çalıştırabildiğiniz bir programdır. Kullanışlı ve oldukça basit.

Oyun amaçlı kullanırken; Bu programla bir grup oluşturuyorsunuz ( maksimum 16 kişi, premium 273+ kişi) bu grupta siz ya da başka biri oyunu kuruyor, diğerleri de oyunlardaki Play on LAN veya Network seçenekleriyle oyuna katılabiliyorlar.

Hamachi indirmek için: secure.logmein.com/products/hamachi

İndirdikten sonra; İleri tuşuna basıyoruz..

Sosyal Ağlar

'sözleşmeyi kabul ediyorum' işaretleyip ileriye basıyoruz..

Sosyal Ağlar

Bu ekranda ise Hamachi nin nereye kurulmasını istediğinizi seçiyorsunuz.

Sosyal Ağlar

Bu ekranda da bize bilgisayar güvenliğimizi koruma amaçlı olarak Hamachi üzerinden Windows görevini kapatmak isteyip istemediğimizi soruyor. Eğer işaretlerseniz bu seçeneği uzak masaüstü ve dosya paylaşımı özelliklerini kullanamıyorsunuz. Ama ağdan bulaşan virüslere geçit vermemek için işaretleyip ileriyi tıklayabiliriz... Sadece oyun amaçlı kullanıyorsanız tabii..

Sosyal Ağlar

Bu ekranda ise hangi versiyonunu kurmak istediğinizi soruyor. Basic( 16 kişi) Premium( 273+ kişi) seçenekleri, yukarıda belirtmiştim..

Sosyal Ağlar

Sonra yükleye basıp yükleme aşamasına geliyoruz..

Sosyal Ağlar

Daha sonra kurulum biter ve ayarlama kısmına gelebilirsiniz...
Bu sayfaları okuyarak Hamachi nin işlevleri konusunda da bilgi edinebiliyorsunuz.

Sosyal Ağlar

Sosyal Ağlar

Okuduktan sonra artık aktifleştirebilirsiniz..

Sosyal Ağlar

Bu esnada Firewall' u devre dışı bırakmalıyız sorun yaşamamak adına ya da Hamachi ye izin veren bir kural oluşturulmalı..
Sosyal Ağlar

Aktif olmak için ilk önce ağda gözükecek ismimizi belirliyoruz. Ardından Hamachi sunuculara bağlanıyor ve size özel bir IP numarası atıyor.

Sosyal Ağlar

Sonraki tuşuna basarak devam ediyoruz..

Sosyal Ağlar

Daha sonra katılmak istediğiniz ağın ayarlamanız için bir sayfa geliyor...

Sosyal Ağlar
  • Paylaş
Çok eskiden arkadaşlarla online karşılıklı FIFA 99, FIFA 2000 gibi oyunları oynamak için kurduğumuz bir yazılımdı. Hala aktif olarak kullanıldığını duymak sevindirici.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1520 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt