Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hamam böceklerini toplu halde nasıl öldürebilirim?

Soykırııııım??? :)

Eskiden bir hamam böceği zehri alınır filit denen aletle sıkılırdı. Zehir de aleti de marketlerde bulunurdu, şimdi bu işi yapan firmalar vardır ama eski mektep filitle de öldürebilirsin, zamanımızda kesin bu iş için spreyler de mevcuttur. Tüm evi ilaçlaman gerekebilir. Sadece mutfakta yoğunlaşmışlarsa belki de mutfağı ve bağlantısı olan odaları ilaçlayarak kurtulabilirsin. Oooo google'ladım, (  haseremarket.com/main/basf_goliath_hamambocegikaloriferbocegi_jel_yemi-pmu216.html ) hamamböceği jel yemi buldum. Belki öyle bir maddeyle tamamından kurtulabilirsin. İşin püf noktası bu canavarlar tam ölürken yumurtalarını bırakıyorlar ve kuluçka süresi 1,5-2 ay kadar ve 45 günde erginleşiyorlar. Yani hangi yöntemi kullanırsan kullan en az 4 ay kullanmalısın. İlaçlama yaparsan 9 hafta sonra tekrar yapmalısın ve belki bir 9 hafta sonra tekrar. 

Yine de bütün bu yerel ilaçlamadan kurtulanlar olacaktır, mesela senden kaçıp başka dairelere geçenler. Belki en iyisi linkte gördüğün jeli sürekli kullanmaktır. Diğer bir ihtimal evi terk edeceksin. Bu hayvanlar dünyadaki olası bir nükleer yıkımda sağ kalacak nadir canlılardan. :) Kolay gelsin.
  • Paylaş
birini öldür diğerleri cenazeye geisin :p ya böcek öldürmek konusunda gerçekten çok hassasım :)
  • Paylaş
1

Şaman, Hihi, toprak sevmiyor onlar, adı üstünde hamam böceği, sıcak nemli ortamları severler, mutfakların alt dolaplarının altları gibi. :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

412 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları