Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hamilelikte saç boyanması zararlı mıdır?

Amonyak ve Oreal hem kokusu itibari ile anneyi rahatsız edebilir hem de saç diplerimize temas ederse bebekte bu kimyasallardan etkilenebilir.
İçerisinde kimyasal madde içermeyen tamemen bitkisel boyalar var. Hamileliğiniz esnasında bu bitkisel boyalardan tercih etmeniz daha doğru olacaktır.
  • Paylaş
Gebelik boyunca her türlü kimyasal maddeden uzak durmaya çalışmak mümkünse en doğal şekilde beslenmek en doğru olanıdır. Saç boyası kimyasal bir maddedir. Kimyasal maddelerin fetusa olan zararı büyüktür. Doğumsal anormallikler, normal gelişimini engelleyici durumlar ve zihinsel-bedensel aksaklıklara neden olabilir. Bazı araştırmalar sonucu saç boyasının zararlı olmadığı da ortaya konulmuştur. Ancak hamilelik süreci boyunca sadece saç boyası değil, diğer kimyasallardan uzak durmak mantıklıdır.
Ayrıca saç boyasının kokusu anneye zarar verici olabilir. Bundan etkilenen anne adayı bebeğinin de sağlığını kötü etkiler.
  • Paylaş
Hamilelikte saç boyamanın zararlı olduğuna dair kesin bir veri yoktur.Amerikan Teratoloji Enformasyon Servisi "Elimizdeki veriler sınırlı ama hamilelikte saç boyatmak büyük olasılıkla güvenlidir." açıklamasını yaptı.Amerikan Obstetrisyenler ve Jinekologlar Derneği de bu görüşü destekliyor.Çoğu uzman da asıl zararlı olanın dip boyası olduğu görüşünde.Çok ayrı görüşler var bu yüzden boyatmamak en iyisi.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

958 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları