Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hangi bitki çayı neye iyi gelir?

                 Bitkisel Tedavi
  • ZENCEFİL, İle başlamak istiyorum bir o kadar nefret ettiğim ama kışın çok tükettiğim bir bitki..Kendisi ısıtıcı bir ot ve 5 bin yıldır kullanılıyor. Soğuk algınlığı özellikle öksürük için iyi. İçerken bal ile karıştırabilirsiniz...
  • IHLAMUR, ikinci sırada en çok tükettiğim bir bitki..Yine Soğuk algınlığı sonra uykusuzluk ve yorgunluk için iyi gidiyor.
  • ADAÇAYI, hiç sevmem.p
  • YEŞİL ÇAY, en çok bunu içerim aslında...Kan basıncını düzenleştiriyor, cilde iyi geliyor( doğal antiseptik). Kilo verdirdiği söyleniyor. Stresi azaltıyor ve içinde C vitamini var.
  • Paylaş
- Çarkıfelek çayının sakinleştirici etkisi vardır. Yatmadan önce bir fincan çarkıfelek çayı insana huzur verir.
- Oolong çayı bir tür Çin çayıdır ve metabolizmayı hızlandırır. Bu da daha hızlı yağ yakımı demektir. Yani gelsin çaylar gitsin kilolar.
- Kediotu kökü çayı Insomnia filmini yaşayanlar için birebirdir. Yani kafayı yastığa koyduğunuz gibi hoppala tatlı rüyalar.
- Siyah çay ağız kokusunu önler aynı zamanda kalorisiz olduğu için rejimde bol bol içilebilir.
- Isırgan otu çayı alerjik bünyeleri rahatlatır. Burun akması, göz yaşarması gibi türlü derde deva olur. Ama önce doktora gidiniz tabii. Devamını caycek.com/hangi-cay-neye-iyi-gelir/ sitesinden okuyabilirsiniz
  • Paylaş
Sarı Kantaron Çayı: Hazmı kolaylaştırır. Mide yanmalarına iyi gelir. Heyecanı yatıştırır.
Adaçayı: Antiseptik özelliği vardır. Direnci artırır. Hafızayı açar. Bulantıyı keser. Sinirleri yatıştırır. Cilde iyi gelir.
Biberiye Çayı: Kabızlığı giderir. İdrar söktürür. Baş ağrısına iyi gelir. Dolaşımı canlandırır. Vücuttan zehirli maddeleri atmaya yardımcı olur.
Defne Çayı: Hazmı kolaylaştırır. Saç dökülmesini engeller.
Kuşburnu Çayı: C Vitamini içerir. Güç kazandırır. Öksürüğe iyi gelir.
Rezene Çayı: Sancıları giderir. Sinirleri yatıştırır. Gaz giderir. Sindirimi düzenler.
  • Paylaş