Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hangi çiçek ruhunuzu yansıtıyor? Neden?

Neden bilmiyorum ama, gelincikleri kendime çok yakın bulurum, çok severim... Rengi, kırılganlığı, mistikliği insan ruhunu yansıtır bence...
  • Paylaş
İnsan ruhunu en iyi yansıtan galiba papatya.hani hepimiz sayardık ya seviyor sevmiyor seviyor .... gibi ve bu sayma işlemimizdede yaprakları bir bir kopartırdık.ruhumuzda öyle değilmi herkes ondan bir parça şeyleri alıp götürüyor.sonra ölüyor tıpkı yaprakları kopartılıp cansızlığa itilen papatya gibi.
  • Paylaş
13

June, Papatyaları bende çok severim ama ruhum beyaz güllere gömülü:)) Benimde..

tungsten55, beyaz gülleri seven insanlar saflık ve temizliğini kaybetmemiştir.keşke herkesin ruhu beyaz güllere gömülü olsa.

June, Keşke ama böyle birşey mümkün olmazdı sanırım olsun ben Ruhuma kefilim:) Gömülü olmasada.

tungsten55, özgürlüğü ve yaşamdan tat alma duygusunu insanın ruhunda hisstmesini ruh halini yansıtan bir çiçekle bağdaştırdığınızı düşünürseniz hangi çiçek sizin ruh halinizi yansıtırdı? Bu çiçekte diken olması bunu kendiniz için bir kalkan olarak kullanmanız anlamını taşırmıydı?

June, Taşırdı ve yine herşeye rağmen beyaz güller olurdu zoru severim.

tungsten55, Hangi anlamdaki zoru sevmek.elde edilmesi zor olan şeylerle uğraşmak mı? iş hayatının zorluğu mu? Yaşamın katlanılması gereken zorlukları mı?

June, Güller çok güzeldirler dikenleride vardır, tıpkı hayatın sıkıntıları gibidirler güzelliklerin içindeki zorluklar gibidirler. Yukarıdaki saydığınız seçeneklerin hepsi diyebilirim, hiç bir şey kolay kazanılmıyor yada sahip olunmuyor belli vadireler atlattıktan sonra tünelin sonundaki ışığa varabiliyorsunuz. Refah hayat para gibi elinize verilmiyor, hiç bir şey göründüğü gibi değildir durumu anlamak katlanılası hakedilesi için ise savaşılır ama zorluklar üzerine zorluk çıkıyorsa yada çıkarılıyorsa çekip gidesidir ben bunların hep gül bahçeleri olanını değilde savasılıp kazanılanını tercih etmişimdir ve hala mücadele ediyorumdur tıpkı sürekli bir yanıp bir sönen tünelin ışığını yakalayabilmek için.....Bilmem anlatabildimmi:)

tungsten55, öyle bir mücadeleci ruh ortaya koymuşsunuzki insanın bunu kendisine bir rehber olarak olmaması yada benzer uğraş ve yollardan geçmiş ve geçmekte olan bir insanın takdir etmemesi namümkün. Belkide bu anlamda mücadeleci ruha sahip insanların belkide en fazla karşılaştığı zorluk sahip oldukları jaysiyet,onur ve dünyaya bakış açılarını koruma uğraşıdır.ne dersiniz?çünkü o tünelin sonunda olan ve yakalamaya çalıştığınız ışığında birilerinin kontrolü altında olması bazen bu mücadeleyi veren insanların ruhunda bir nebzede olsa bazen kararmalara sebebiyet verebiliyor.Azim ve hırs sizce insanın ruhunu karartabilir mi? SAFLIĞIMIZI VE BENLİĞİMİZİ ALIR MI?

June, Karartmaz yeterki nerde, ne zaman yere basabileceğimizi bilelim.
Saflığa benliğe gelince oda Allah vergisi bana göre ama farklı düşünenlerede saygım var, çeşit çeşit insanlar var bilemiyorsunuzki bunlar iyi şunlar kötü diye hem zaten böyle bir sınıflandırmada yapılmamalı bence herkez saflığı ile doğuyor taki toplumlar onu yetiştirip değiştirene dek Allah iyilerle karşılaştırsın derim hep ...

tungsten55, İyilerle karşılaşma yönündeki temenninize tüm samimiyetimle iştirak etmek isterim.ne yazık ki! günümüz toplumumuzda bu türden insan sayısı artık gittikçe azalmış durumda.Artık önce benci bir kimliğin oluştuğu toplum bireylerinde ,paylaşımın azalıp yerini tamamen çıkar ve menfaat ilişkilerinin aldığı bir yaşam alanına dönüşmüş sosyal paylaşımların bile çıkar ve menfaatle ölçüldüğü bir ortamda inasanın ruhu ne kadar artık saf kalbi ne kadar temiz vicdani duyguları ne kadar zedelenmemiş olabilirki? Bunun sonucumudur ki bilinmez ben gerçekten bazen saflık samimiyet ve maddiyat içermeyen toplum yapımızı özler bir hale geldim.Her geçen gün devam eden toplumsal yapıdaki hızlı bozulma beni çok fazlasıyla üzmekte.Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir?

June, Eğer bunu burada anlatmaya kalkarsam sayfalar sayfalar dolar :))

tungsten55, O zaman başka bir bahara bırakalım manasıyla sonlandırmak en uygunu.Fakat şu kısa yazışma sürecinden çıkardığım tek sonuç sizin gerçekten insanları saygıyla dinleyen ve kendisini karşısındakine bir o kadar saygı çerçevesinde dinlettiren , ön yargı sahibi olmayan kültürlü bir o kadar kendisini geliştirme sürecini devam ettiren bir kişiliğe sahip olduğunuz.Bu güzel yazısal söyleşi için teşekkür ederim.hayat mücadeleniz ve yaşamsal başarınız daim olması dileklerimle.saygılarımla.

June, Teşekkürler:)
Kalın sağlıcakla...

Çiçek
 
Koyu Kırmızı Açılmamış Gül

Çiçek


Beyaz Zambak(Lilyum)

Saflığımı, İyiliğimi ve Masumiyetimi yansıtıyor

 

  • Paylaş
13

June, Waw bunlar çok güzeller sanki ben almışım gibi hissettim:) İnsanın ruhuna gerek misk kokularıyla, gerek görünüşleriyle huzur veriyorlar..İyi ozaman bunları ben size armağan etmiş olayım öğretmenim:)

Sevgiseli, Teşekkür ederim. :) Bu arada resim ararken eski sevgilimin bu siteyi kalkındırdığını farkettim.

June, Hadi yaa:)

June, Tanıyormuyuz yoksa.

Sevgiseli, Çiçeksepetini kastettim. Çiçekler ordan geliyordu. :)

June, Hiç çiçekçi bir tanıdığım olmadı oysa çiçeklere boğulmak varken:) Ama çiçekci değilde öğrencileriniz sanırım boğuyordur o güzel güllere:) en güzelide odur sanırım oğlum bile bana o küçücük elleriyle annecim al bunu sana aldım dediğinde dünyalar sizin oluyor sizde öğrencilerinizde yaşıyorsunuzdur herdaim o duyguları:) Hakzsızmıyım..

Sevgiseli, Ben çiçeklerin koparılmasına karşıyım aslında. Saksı çiçeklerine de bakamıyorum yazık öldürmek de istemiyorum. Bir kutu çikolatayı tercih ederim. :)

June, aynen ama insan bazan bekliyor yaa:)

Sevgiseli, Ben size göndereyim anneler çiçeklere layıktır. :)

June, Tşkler beyaz lilyumları aldım ozaman:)

Sevgiseli, Tamam, hemen göndereyim. :)