Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hangi din gerçektir?

Arkadaşlar bu aralar felsefik düşünmeye başladım. Ve sorgulama aşamasına girdim. Namaz kılan birisiyim. Ama kuranda çelişki olduğu söyleniyor siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçek din hangisidir? Bana göre mutlaka tanrı vardır. Ama ben dinleri sorguluyorum.Düzenle
Asıl felsefe Kur'an-ı Kerim'dir. Gerçek din İslamiyet'tir.. Meale bakarak oeğilde çeşitli tefsir kitaplarıyla hareket etmenizi öneririm. Bu yorumumla beraber farklı dine mensup veya hiç bir dine mensup olmayan arkadaşlarımızın da bu yorumuma saygı göstermelerini isterim... (Tartışma olacaksa da saygılı şekilde olsun)
  • Paylaş
1

Barış Ekinci, Valla nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum. Namazlarımıda kılıyorum. Çok dua edip, Allahıda anıyorum. Ama vesvesem beni yeniyor. Bu bir kaçtır internet sitelerinde kuranın çelişkileri adında birşeyler okuyorum. Allah beni neyle sınıyor anlamadım ki.

Sanırım aynı dertten şikayetçiyiz. Hiçbirimize doğarken dini inançlarımızı seçme şansımız verilmedi. Çoğumuz İslam dininin egemen olduğu ailelerde büyüdük.Doğal olarak dini inançlarımız onların bize öğrettikleri ile şekillendi. . Tanrıyı kendi aklınla bulduysan bu paha biçilmez bir lütuftur senin için. Eğer ki namaz kılarken şüphe duyuyorsan da hiç kılmamanı tavsiye ederim. Bu senin için en iyisi olur. Önüne kuranı aç ve özellikle aklının takıldığı noktalara bakmaya başla.Anlaşılmayacak çok yer var biliyorum ancak bazı noktalarda açıklayıcı hiç bir kaynağa ihtiyaç duymaksızın kendin bir şeyler çıkarabilirsin.Son olarak internette yazılan konulara fazla takılmamaya çalış. Aynı şekilde hiçbir din alimiyim diye geçinen kişiden de medet umma. Emin ol iki tarafta seni kendi saflarına çekmek isteyecektir.Kendinin öğrenmesi senin açından en iyisi olacaktır.Zaten kendimiz öğrenmediğimiz için her söylenene kulak kabartıyoruz. Bu da bizi ya o inanç sisteminden soğutuyor ya da yozlaştırıyor, yobazlaştırıyor.Ancak unutma ki iyilik en doğru inançtır ve hepsinden üstündür.
  • Paylaş
İBir kere şu anda varolan islam'ın gerçek olmadığı kesin. Diğer türlü hala sorgulamaya devam edebilirsin. Lk önce kuran'daki din ile şuan yaşadığın dinin arasındaki farkları öğren.
incele:kurandakidin.net/
  • Paylaş