Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hangi gıdalar yaşlanmayı geciktirir?

  • Ispanak,lahana,brokoli gibi koyu yeşil sebzeler cildi genç tutan vitaminler,beta karoten ve lutein içerir.
  • Et,balık,yumurta ve peynir gibi protein kaynakları cildin dayanıklılığını arttırır.
  • Yeşil çay kalp rahatsızlıkları riskini azaltır ve cilt sağlığı için çok iyidir.
  • Bitter çikolatadaki yüksek kakao genç görünmeye yardımcı olur.Bunu içerdiği polifenol sayesinde yapar.
  • Ton balığı,somon ve uskumru gibi yağlı balıklar cildi genç gösterir.Omega 3 yağ asitleri bakımından da zengin olduklarından kalp rahatsızlıkları ve kanser riskini azaltırlar.
  • Sağlıklı ve genç görünüm için sıvı alımı çok önemlidir.Bol su tüketmek cildin esnekliğini sağlamasına yardımcı olur.

Yaşlanmak
  • Paylaş

Vücudunuzdaki ateşi, özellikle ruh hali sorunlarımız varsa düşürmeye yardımcı oluyorlar. Pembe greyfurt birinci sınıf bir likopen kaynağıdır. Likopen yaşlanmayla oluşan hücre hasarına karşı koyar. Avokadonun içindeki sağlıklı yağlarla lezzetli bir ikili elde ediyorsunuz. Bu likopen emilimini artırıyor. Ne kadar mı gerekiyor? Haftada iki kere.

Gözleriniz için çok yararlıdır. Bir cerrah olarak gözlerim için çok endişelenirim. Buna görüş koruyucu kombinasyonum diyorum. Brüksel lahanaları içinde bolca hücre hasarına karşı yardımcı olan gelişen bir bitkisel birleşim olan lutein var. Yaşa bağlı oluşan maküler dejenerasyonu ve kataraktı önlemeye yardımcı olur. Azıcık yağın sağlık için büyük yararları vardır. Zeytinyağı lutein emilimini artırmaya yardımcı olur. Gözleriniz için yararlı olan vücudunuz için de yararlıdır. Haftada birkaç kez esmer pirinç ve Brüksel lahanası yiyebilirsiniz. Haftada iki kere bir porsiyon yenmeli. Çok besleyici ve hazırlanması kolay.

Bilim insanları bu hastalıklarla mücadele eden bileşimleri bir araya getirdiğinizde, bitter çikolatadaki flavonoidle elmanın kabuğunu birlikte yediğinizde çok daha etkili olduğunu keşfettiler. Atardamarlarınızı temiz tutmaktan ve kan pıhtılarını önlemekten, sonuçta kalp hastalıklarını azaltmaktan bahsediyoruz. Her zaman için, gün içindeki küçük bir tatlı bağımlılığına yer vardır. Bunu kendi bitter çikolatalı elma dilimlerime dönüştürüyorum. Çikolatayı eritin. Elma dilimlerini çikolataya batırın. Kabuğunu soymayın, çünkü antioksidanlar kabukta toplanmıştır. Kıyılmış cevizle kaplayın. Dilimi 37 kalori.

Yeşil çay cildinizin genç kalmasını sağlamaktadır. Yeşik çay cildinizin genç ve sıkı görünmesini sağlayan antienflamtuar bir süperyıldızdır. Deri hücrelerini korur ve cildinizin genç ve sıkı görünmesini sağlar. Limon suyunun bir damlası yeşil çaydan on üç misli daha fazla antioksidan absorbe eder. Bunun için C vitaminine teşekkür etmelisiniz. C vitamini ve limon çayın sindirim sisteminizde daha uzun süre kalmasını sağlar.
  • Paylaş
Vücuttaki radikal bileşenler yaşlanmaya sebep olur bu yüzden antiokidantça zengin besinler yenilmeli özelliyle berry meyveler çilek böğürtlen gibi bu radikalleri yok etmede önemli rol oynar
  • Paylaş
Elmanın içerdiği pektin kolesterolü azaltır. Taneli meyveler İçerdikleri C vitamini sayesinde kollojen yapımına yardımcı olurlar. Çikolata da cildi gençleştirir. Brokolinin Kolesterol seviyesini düşürmesi ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi nedeniyle genel sağlığınıza olumlu etkileri vardır. Kırmızı şarap kalp hastalıklarından ve kanserden korur... Besinlerin faydaları saymakla bitmez... En güzeli her besinden yararlanmak. .
  • Paylaş