Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hangi insanlar ölümlerinden sonra ünlü oldular?

Van Gogh
Modern resmin kurulmasına öncülük eden büyük ressam 1890 yılında tarlada resim yaparken kendini tabancasıyla karnından vurdu.Son sözü ise "Sefalet asla bitmeyecek" olmuştu.

İnsanlık Tarihi
  • Paylaş
Van goghla ilgili bilgi için 'önemli insanlar' gönderi alanımı okuyabilirsiniz;
Bunun dışında öldükten sonra ünlü olanlar arasında Franz Kafka vardır. Kafka'nın şizofren hastası olduğu düşünülmüştür. Van gogh 'da bir dönem akıl hastanesinde yatmıştır. Aynı sona sahipler sanırım... Bir de Galileo ölümünden sonra ünlü olmuştur.
  • Paylaş
25 Temmuz 1951’de, Bakanlar Kurulu kararıyla Türk vatandaşlığından çıkarılan Nazım Hikmet birçok uluslararası kongreye katılmış, çeşitli ülkelere yolculuklar yapmış, pek çok kitabı yayımlanmış ve yapıtları çeşitli dillere çevrilerek büyük bir ün kazanmıştır yaşarken. Prag’da Uluslararası Barış Ödülü’ne layık görüldü ve 1952 yılının sonunda Sovyetler Birliği’nin desteklediği Dünya Barış Konseyi’nin yönetici kadrosunda görev almış. Nazım Hikmet’in aynı yıllarda yazdığı nükleer silahlar ve savaş karşıtı şiirleri bestelenerek, Paul Robeson ve Pete Seeger gibi dünyaca ünlü şarkıcılarca söylenmiştir.
Ancak kendi vatanında yani bizim ülkemizde öldükten sonra üne kavuşmuştur... .
  • Paylaş