Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hangi mesleki eğitim sertifikaları pazarlanabilir?

Günümüzde insanlar yeteneklerini sertifikalar ile kanıtlama zorunluluğu hissetmeye başlamıştır. Aldıkaları eğitim ne olursa olsun hep daha fazlasını kanıtlamaya iten rekabetçi bir anlayış oluştu toplumumuzda. Bu nedenle de eğitim firmaları, gerek özel gerek devlete bağlı harekete geçti. Mesela Yıldız Teknik Üniversitesi'nin verdiği sertifikalar var. Bunun içinde mimarlıktan tutun da web tasarım, grafik tasarımı, programlama, özel yetenek ve daha birçok eğitim sertifikası vermektedir. Ben bu sertifikaların pazarlanmasının zor olduğunu düşünmüyorum çünkü birçok insan bazen kendini geliştirmek bazen de yeteneklerini kanıtlamak için bu eğitimlere gidip ve sınavlara girip eğitim serfikalarını almaya hak kazanmak için birbirleri ile yarış halindedir.

Bunun yanında Bilge Adam gibi herkesin bildiği firmalar da mevcuttur. Bu firmanın en iyi yanı ise Microsoft ile anlaşmalı olmasıdır. Bu yüzden birçok insan gerek bireysel gerekse de toplu olarak eğitim almaktadır. Elde edilen sertifikalar da uluslararası olduğundan talep fazladır. Dolayısıyla ne kadar çok üretkenlik varsa, yenilik ve geliştirme o kadar pazarlanabilir oluyor sertifikalar.

Bence öğretmenlik dahil, teknoloji alanları, pratik alanlar (uygulamaya açık) ve geliştirilebilir her meslekte eğitim sertifikaları pazarlanabilir. Çünkü insanlar var olduğu sürece tüketim ve üretim şarttır. Hep yeniyi üretmek ve tüketimi bilinçli hale getirmek için de eğitim şarttır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

288 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları