Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hangi ülkelerde Türkiye'ye göre daha ucuz alışveriş yapabiliriz?

Giyim ve ayakkabı konusunda kesinlikle İspanya diyebilirim.Zara,Bershka gibi markaların ucuzluk mağazaları var ve sanırım oralarda gördüğüm en pahalı şey 30 euroydu.Sadece oralarda değil,krize rağmen her yerde uygun fiyata kaliteli şeyler bulmak mümkün.
  • Paylaş

amerikada premium outlets diye bir olay var ki indirimli alisveris isteyen kisinin mutlak ugramasi gereken alisveris merkezi. normalde $95 olan bir guess saat bu yerde $45-50 gibi bi fiyat ve defo falan yok.fiyatlar boyle olunca ben de bir kac adet aldim,tr ye geldigim gun bagdat cad. guess'e ugradim aldigim saate baktim 450 TL idi oysaki ben $45'e almistim.($1=1.39TL idi o zaman ustelik)

  • Paylaş
İspanya gerçekten çok çok ucuz Zara ve Mango onlara ait olduğu için burdaki fiyatların yarısındanda düşük fiyatta herşey. Amerika'da da burda çok pahalı olan kıyafet, gözlük, saat markaları çok ucuz. Tommy, Calvin Clein vb..
  • Paylaş
Benzin ve örtülü vergilerin böylesine yüksek olmadığı 10 yıl önce dünya başkentleri ile türkiye arasında neredeyse fark yoktu. Ama şimdi ispanya, yunanistan ve ıtalya %30 a yakın turkiyeden ucuz. Bilinenin aksine uzakdoğu ülkeleri ucuz değil hele hele kore ve japonya çok pahalı, abd de mall tabir edilen büyük merkezlerde indirimleri yakalarsaniz veya özel turist indirimi yapan mall ları bulursanız, ciddi indirimler görürsünüz. Ha çok mu lazım? Walla değil :) çünkü garanti sorunu var.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3355 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları