Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hangi üniversitede hangi bölümü okumak isterdiniz? Neden?

İstanbul Teknik Üniversitesi - İnşaat Mühendisliği'nde okumak isterdim, okumak istediğim bölümü kazandım, geometriye ve mimariye olan ilgim nedeniyle seçtim, ailemde veya tanıdıklarım arasında inşaat mühendisi bulunmamakta.
  • Paylaş
7

Hilal Bikirli, waay be istedğini elde edebilmişin :)) tebrik ediyorum darısı bana artık..

Anıl Berkin, eyv. umarım istediğin bölümü kazanırsın 2 kere bu sınava girmiş, bu stresi yaşamış biri olarak sana tavsiyem; biliyorum şuan bunları düşünmek canını sıkabilir ama sınav sonucu eline geçtiğinde elinden geleni yapmadığına veya yapamadığına inanıyorsan kesinlikle istemediğin bir bölüme geçmektense 2. kez denemendir.

Hilal Bikirli, çok korkuyorum, 2. seneye kalmak istemiyorum ama ideallerimin peşinden gidersem 2. kez sınava girmem gerekecek sanırım... senin nasıl bir çalışma prensibin vardı :))

Anıl Berkin, ben çalışma konusunda örnek alınacak son kişiyim (: Cagaloğlu Anadolu Lisesi'nden okul sıralamasına göre son 10 belkide son 5'te bulunarak mezun oldum o kadar felaketti durum 2. sene 1. seneden çok daha fazla avantajım vardı bir kere okul derdi ortadan kalmış oldu düzenli bir çalışma prensibim olamadı malesef yine fakat dershaneden verilen tüm testleri soru bankalarını ödevleri vs. o gün içinde dershanede bitirmeye çalıştım sayısalcı olmam nedeniyle türkçe hariç tüm ödevleri genel olarak eksiksiz yaptım bana göre iyi bir puan almamda en önemli etkende bu oldu bu arada dershanem fen bilimleriydi acayip memlun kaldım eger istanbul'da yaşıyorsan beşiktaş şubesini öneririm kesinlikle hayatımda öyle konuya hakim hocalar görmedim orada harcanıyolar yazık..

Hilal Bikirli, iyimiş :)) kötü bir lise dönemin olmasına rağmen iyi bi başarı elde etmişin... itü'yü kazandığına hiç şaşırdın mı :) bu arada ben adanalıyım, malesef dediğin dersaneye gidemeyeceğim. sen 1. sınıfta msın??

Anıl Berkin, lise döneminin kötü geçmesinin sebebi de üniversitede iyi bir bölüme yerleşmenin sebebi de sende yatıyor aslında ben lise hayatım boyunca oturupta 1 soru bankası çözdüğümü hatırlamıyorum ne ödev yapardım ne başka bişey dershaneye bile doğru düzgün gitmezdim, 2. sene çok degil kendini biraz derslere test mantığına falan alıştırırsan ukalalık gibi algılama ama şaşılacak bir durum çıkmıyor ortaya bunun herkes için geçerli oldugunu düşünüyorum asıl şaşkınlığımı 4 sene boyunca inekleyip tualette bile test çözdüğünü düşündügüm tiplerden 1 senede daha iyi puan aldığımı görünce yaşadım hazırlıktayım bu arada

Hilal Bikirli, hımm derin tercübelerinden faydalandırdığından için saol...

mimar sinan ün. - kaldırım mühendisliği. orda bu bölümü okumak bile zevklidir sanırsam
  • Paylaş
1

Hilal Bikirli, sanırım:)) o üniversiteyi mi istiyorsun?

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü olabilirdi.
  • Paylaş
Yazılım mühendisliği
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

747 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları