Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hangi yiyecekler cinsel gücü artırır?

Kadınlar için cinsel isteği ve gücü artıran besinlerin başında çikolata var çünkü çikolata serotonin seviyesinin artırmakla mutluluk hissi veriyor. Ayrıca erkeklere nispeten çikolataya karşı kadınların daha duyarlı olduğu da bir gerçek. Bunun yanında kadınlar için ahududu, yoğurt, kırmızı biber, köri ve diğer baharatlar cinsel gücü artırmada etkili.

Bu liste erkekler için daha fazla... Maydanoz, nane, tarçın, kekik, vanilya, sivri biber, hardal, kereviz, ayçiçeği, greyfurt, susam, yumurta, kuşkonmaz, enginar, bezelye, badem, ceviz, hindi, roka, şalgam, Antep fıstığı ve fındık, salatalık, kuşkonmaz, soğan, domates, fesleğen, karpuz, Hindistan cevizi, bal, pekmez, kivi, mango gibi besinler erkeklerde afrodizyak etkisi yaratıyor.

Bu listelerin genişletilmesi mümkündür. Önemli olan cinselliği tetikleyenin ne olduğudur. Burada da karşımıza dolaşım sistemi çıkar. Cinsel gücün ve isteğin artması için gerekli olan şey kan dolaşımının iyi çalışmasıdır. Yani aldığınız besinler dolaşım sisteminizi hızlandırıyorsa bunlar sizde cinsel yönden uyarılma etkisi yapar. Bu nedenle yukarıda saydığımız gibi dolaşım sisteminizin çalışmasını düzenleyen ve hızlı çalışmasını sağlayan besinler üzerinizde afrodizyak bir etki yapar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

373 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt