Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hangisi daha berbat? Kendi işinin patronu olmak mı? Şirkette başkasının emri altında çalışmak mı? Tercihinizin artıları eksileri neler?

Tabi ki de başkasının işinde çalışmak daha berbat. Gerekirse limon satın pazarlarda dolanın ama kendi işinizin patronu olun.
  • Paylaş
Risk alabilen, stresle başa çıkabilen, sıfırdan başlayabilen, yapacağı işe kafa yorabilecek kapasitesi olan biri kendi işinin patronu olabilir. Maaşlı çalışan olmak risksizdir, size verilen işi yapıp bitirdiğinizde evde iş düşünmek zorunda kalmazsınız.
  • Paylaş
İkisinin de ayrı sıkıntısı olsa gerek.
Kendi yağında kavrulup kendi kendinin patronu olmak herkesin hayali. Ama onun da bambaşka sorumlulukları var. Akşam eve gidince işi, iş yerinde bırakamıyorsun. "Benden bu kadar" deyip kestirip atamıyorsun. Her kazandığını işine yatırmalısın ki işi büyütebil ya da öncesinde sağlam sermayen olmali ki sıfırdan başalayabil. Ama işi bilmediğine inandığın bir kişinin de yorumları bile muhattap olmuyorsun, kendi işin için çabalıyorsun başkası için değil.Güzelliği bu.
Diğerinde ise, genelde egosuna yenik düşüp yönetmeyi bilmeyen yöneticiler sana" emir " veriyor. Ve işini yapmaman için elinden geleni yapıp sonra neden yapmadın diye fırçalayabiliyor. Ama sorumlulukların daha az (işe ve kişiye göre değişir tabii, kimisi kendi işi olmamasına rağmen işi sahiplenir ama adam yerine konulmaz, çeşit çok) Patronluk ağalık gibi algılanmasa, çalışanlar köle olarak görülmese ve herkes, sadece (az ya da çok maaş bilemem) adam akıllı işini yapabilse durum tatlıya bağlanır gibi.
Hayal kurmak iyidir:)
  • Paylaş
Bir milyon doların birikmemişse kendi işinde, yüksek işçisindir. Bu durumda kendi hesabına ya da başkasına çalışmak yüksek işciliği doğurur. Artı eksi yoktur. Bence.
  • Paylaş
Başkasının emrinde çalışmak. Emir almak berbat birşeydir çünkü.
  • Paylaş
Bu tamamen cebinizdeki sıcak miktarı ile alakalı bir durumdur. Limon bile satmak için önce o limonu alacak sermayeyi sağlamak gerekir. Cebinizde bu işi gerçekleştirecek sermayeniz yoksa en iyisi midir bilmem ama bunu yapmak zorundasındır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

847 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt