Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hastanelerden mobil uygulama/web sitesi gibi internet alanlarında beklentiniz nedir? Ne gibi özellikleri barındırmasını isterdiniz?

1- Doktorların meşguliyet veya yoğunluğunu gösteren çevirimiçi anlık gösterge;
Yani şu gün şu saat ameliyatı var, şu gün şu saat izinli, şu gün şu saatler yoğun (doluluk oranı) gibi. Hani en azından belirli saatlerde anlık iletişime geçilebilecek bir aracı iletişim yolu olsa iyi olurdu.
Şayet böyle bişey olmadığında randevu alınan doktorun yanına gidildiğinde başka bir işle ilgilendiğini görüyorsun eğer hastanın haberi olsa boşuna hastanede beklemez ne kendine ne doktora sıkıntı çıkarmaz. Ondan dolayı.

2- Doktorların profili
Bu muhtemelen birçok hastane sitesinde vardır ama bazılarında nasıl? ... Bi isim ve sırıtan bi fotoğraf koyuyorlar al sana doktor profili... Diyeceğim o ki bir ufak özgeçmiş olsa fena olmazdı. Nasıl hastaların sağlık karnesi varsa doktorlarında bir özgeçmişi olmalı.

3- Hastane krokisi; Yani hasta kabulden ameliyathaneye kadar neyin nerede olduğunu öğrenilebileceği interaktif bir harita. Randevuyu aldıktan sonra alınan randevuya göre hangi odaya gidileceği işaretlemeler ile haritada gözükebilir mesela. İlla interaktif olması şart değil, en azından hastanede neyin nerde olduğunu gösteren bir harita hastanın elinin altında olsa fena olmazdı. Bazı hastaneler labirent gibi.

4- Hastanedeki kullanılan cihazların profili; Yani hastaya nasıl bir tıbbi makine ile müdahale edileceği bilinse fena olmazdı. Şayet bazen medyada tanıtılan tıbbi makineler ile gidilecek hastanenin tıbbi makineleri farklı olabiliyor. Hastaneye gidip bakmak yerine önceden mevcut makinelerin fotoğrafı görülseydi hasta ona göre bilinçli olurdu.

gibi özellikler barındırmasını isterdim.
  • Paylaş
6

Thecrazyhands, 4. Maddeyi biraz daha açabilir misin? Tam olarak ne demek istedin?

Balık, Örneğin böbrek taşı kırma makineleri; çeşit çeşit makineler var , ses dalgasıyla dıştan uygulanan, idrar yoluyla içten uygulanan vs. bunlar da kendi aralarında farklı farklı. Nasıl bir kırma işlemi olacağı hastaneye gitmeden öğrenilebilir. En azından kırma makinesi varmı yokmu bu bile belirtilse yeterli.

Thecrazyhands, Anladım o açıdan yani. Mantıklı. Ben aletlerin özellikleri markası gibi bir durum sandım. Geçenlerde bi hasta bizim hastanedeki epilasyon aletinin markasını soruyordu meğerse duymuş birinden bişi bu makine olmazsa gelmem diyordu bian böyle bişi sandım:)

Balık, :) yok yav (yani marka değil)

Thecrazyhands, Öyle deme biz yaşıyoruz bunları. Hastaya diz protezi takicaz örneğin hemen amerikan malı dimi bunlar diyor teyzem :) ülkemin insanı ya seviyorum.

Balık, "yok yav" derken yani "ben de öyle demek istemedim elbette" manasında dedim yani hak veriyorum dediğine.

İşlevsellikten çok marka takıntısı var bazı insanlarda umarım zamanla aşılır bu.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

136 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt