Bilmek istediğin her şeye ulaş

Havacılık ve uzay mühendislerinin veya uçak mühendisinin işe başlangıç maaşları hangi bölümde ne kadardır?

Selamlar;
öncelikle durum arkadaşların yazdığı kadar kötü değil. Uçak teknisyeni arkadaşım neden bu kadar agresif cevap verdi onu da anlamış değilim. İşini severek yapmak önemli tabii. Havacılıkta insan hayatı birinci sırada bunu sektördeki herkes bilir zaten. Eğitimlerin ve denetlemelerin çok sık ve ciddi olması bu nedendendir. Ama kalkıp sen bu işi para için yapacaksan uzak dur diyemessin. Kimse hayrına pilot olmaz.kimse hayrına teknisyen veya uçak mühendisi de olmaz.
Kardeşim havacılıkta kendini geliştirmek diğer sektörlerden çok çok daha önemli olduğunu bilirsin. Bu nedenle eğer kendini geliştirmişsen ve kendine bu sektörde güveniyorsan. İş bulabilirsin.
kurumsal ve büyük hava yolu şirketlerinin imkan ve maaşları gerçekten iyi.
uçak mühendisleri 4 bin 5 bin tl ye kadar maaş alabiliyorlar.
bu nedenle çok karamsar olmamanı öneririm.
  • Paylaş
1

Bert, Begüm vardı uçak mühendisi aslında o sana daha çok yardımcı olabilir.

Uçak mühendisi başlangıç (tecrübesiz) maaşları kurumsal şirketlerde 3-4 dolaylarında. Şirkete göre değişiyor. Tabi ki buralara girmek kolay değil, tecrübe edindikçe maaş artıyor. Sonra belirli bir skalada devam ediyor.
  • Paylaş
Bu konuda hiç bir bilgim yok ama ülkemizdeki işsizlik gerçeğini ve üniversite mezunu enflasyonu yüzünden ücretlerin malum yani günden güne düştüğünü unutmayın. Kusura bakmayın karamsar bir yanıt oldu ama maalesef gerçek bu... . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

164 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt