Bilmek istediğin her şeye ulaş

"Hayal ettim ve gerçekleşti", "İstedim ve oldu". Neyi nasıl istediniz ve oldu ya da olmadı?

İnsan iyi ya da kötü her neyi isterse istesin buna sahip olabileceğini düşünüyorum. Kimine göre bu ütopik bir bakış açısı. Ama ben diyorum ki; dinlere göre ağızdan çıkan dua yerine geçermiş. Hatta buna dua diyelim. Yani her dua kabul olabilir. Ya da başka bir bakış açısı ile pozitif düşünürsek olumluları, negatif düşünürsek olumsuzlukları yaşarız. Neyi nasıl istediniz ve oldu ya da olmadı?Düzenle
Hayal edince olmuyor, aslında isteyince de olmuyor. Daha doğrusu olabilirlik bu iki eylemle başlıyor ama olmuyor. Bunların yanına emek koymak gerekiyor, işte o zaman yüzde elli şans oluyur hedefin olabilirliliği hakkında.

Makul ve insani şeyler üzerine çalışınca elbette olur. Bu istedim oldu dan çok bireyin emeği ile ilgilidir. Sen gayret edeceksin evvela, inancına göre adını ister mevla koy ister evren. İster pozitif yasladım evrene mesaj üstüne mesaj olumadım diye beyaz şarap muhabbeti yap, istersen 2 rekat şükür namazı kıl. Sebep ve sonuç ilişkisi. Kişisel olarak güzel olaylarda Allah'a bağlarım. Hayal ettim, istedim, çalıştım ve Allah'ta kabul etti diye düşünürüm. Olmaz ise vardır bunda da bir hayır demekki az çalışmışım derim.
  • Paylaş
1

Fatih Metin, Tabii ki sadece hayal edip istemek olmaz. Bunun gerçekleşmesi için bir çaba şart. Gayret göstermek lazım her şey için..

Olmayan işin üzerine giderim bir süre ki hayırlı iş belki daha çok gayret ister derim. Baktım olmuyor sonra da dediğiniz gibi vardır bir hayr der ve erteler ya da vazgeçerim.

Bana göre de sen neye meyilli isen o şey tarafından çekilirsin. Sen bir adım atarsın o sana iki adım gelir. Ben ne istediysem oldu çok şükür. İki eksik üç fazla oldu ama oldu.
  • Paylaş
Hayal etmeyi hiç beceremedim, isteklerim hep ulaşılabilir şeylerdi ve hepsi 'istedim ve oldu'. Sadece sorduğunuz anlamda; çok ama çok yürekten istediğim ama ulaşılabilirliği benim elimde olmayan şeyler vardı buyuzden pek de hayal kurmadım. sadece diledim. ve bunlar da gerçekleşti.
  • Paylaş
İnploid'de puanımın binlerin üzerinde olmasını hayal ediyorum ama puan toplayacak kadar güzel cevaplar veremedim çok az şey biliyorum ama her ilkokullu gibi cheat engine programını deneyecem : D Yau bide fazladan konu başlığı eklemeyi nasıl yapıyorsunuz onuda öğrencem bak
  • Paylaş
6

Fatih Metin, Bende sürekli yeni şeyler keşfediyorum inploidle alakalı. İlk soru girişinde sanırım 5 ama sonrasında düzenle seçeneği ile 5'ten fazla konu başlığı eklenebiliyor.

Cevapların nasıl olduğu değil size ait oluşları önemli bence. Bilmenin yolu öğrenmekten.. Öğrenmek ise sınır koymamakla gerçekleşiyor. Öğrenmenin sınırı yok. Kendinize haksızlık etmeyin. Ayrıca Cheat Engine ile hile ise düşünceniz, burada geçmiyor.. :)

Cahit Ceylan, Peki ya bir insan neyi bilmedigini bilmiyorsa o bilmedigi bilgiyi nasıl ögrenir

Fatih Metin, İnsan düşünmediğini düşündüğü an bile düşünüyor ise ne istediğini bilecek, bulacak kapasitededir diye düşünüyorum. Peşinden gitmeyi denemeli, soruları ilk başta kendi kendine sormalı..Şahsi fikrim olduğunu belirtmek isterim..

Cahit Ceylan, Teşekkür ederim..

Cahit Ceylan, Patronlar böyle düşünmüyor ama oda ayrı bir konu aslında

Fatih Metin, Allah öyle bir kapasite vermiş ki.. Siz istedikten sonra zor olan herşey kolay. Tamam herkesin farklı yetenekleri olabilir. Ama sakın unutmayın ve bu cümleyi hafife almayın. Her konuda başarıya ulaşmak sizin elinizde. İnanmıyorsanız denemeye başlayın...

Hedefe odaklanmış birinin karşısında kimse duramaz, süresi sadece uzayabilir ama başarı mutlaktır.
  • Paylaş
3

Fatih Metin, Kesinlikle...

Gizem, hedef duygusal meselelerse dedıgınıze katılmıyorum, d egılse evet haklısınız

Erdi Gündüz, sanki birini çok sevip alamamışsınız gibi bi tavır sezdim. :) o konuda büyük/emin konuşamayacağım ama istersen o da olur gibi.