Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hayat bir sinüs dalgasından ibaretse sevinçli dakikalar hızlıca geçerken hüzün ve üzüntülü anlar neden çok uzun hissedilir?

 
Üzülme!
Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, ne mutlu sana!
Elin...de olmayanları söyleme bana.
Elinde olanlardan bahset can!
Geceler hep kimsesiz mi geçecek?
Gidenler dönmeyecek mi?
Yitirdiğin; bir bakarsın yağmurlu bir gecede
Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış.
Bil ki güzellikler de var bu hayatta.
Gel Git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?
Hüzün olgunlaştırır,
Kaybetmek sabrı öğretir.MEVLANA
  • Paylaş
İnsanın egosu için hayatın yapabileceği bir şey yok. Ne zaman ki insan beklentilerinden vazgeçer, o zaman iniş çıkışları gerçek anlamıyla hissetmeye, yaşamaya başlar.
  • Paylaş
Sevincin tadına doyamayız da, üzüntü boğazımızda takılı kalır.
  • Paylaş
Zamanın göreceliliğinin bir ürünü bu . Zaman hep aynı aslında.Güzel zamanları sorgulamaz insan.Acı çekerse her anı sorgulayadurur.Çünkü etkisi büyük ve olumsuzdur.
  • Paylaş

Süreleri aynı olan  sıkıcı bir ders ile eğlenceli bir dersin bize göre geçme süresinin farklılığıda bu durumla benzerdir...

 

  • Paylaş
Elbette.Örneğin bir ağacın altında serin serin uzanmışken de saati yavaştan geçirebilirsin aslında.Yani mutluyken.içine çekersin havayı her çekişinde hissederek..mmmmm....hhhhhhhhh.....mmmmmm.....hhhhhhhhh diye..Her nefes alış verişini hissederek yaparsan çook uzun bir süre mutlu kalabilirsin!Biraz hissettirdiğiyle alâkalı gibi geliyo bana.E acı zaten kontrolsuz hissettiren olduğu için her daim dolu dolu yaşıyoruz onu :)
  • Paylaş
 Nöropsikolojik sanırım şu..Sevinçli duygular hissettiginde anı yaşıyorsun. Üzüntülüyken beynin ya geçmişle ya da gelecekle mesgul olduğundan an'ı yaşayamıyorsun. Sevinç hissettiren olaylar genelde bulunduğun an'ı yasamakla ilgili. Oyun, eglence, ask, yemek yerken tad almak, güneşlenirken ışınları teninde hissetmek, paylaşım, vsr.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

688 Görüntülenme4 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları