Bilmek istediğin her şeye ulaş
Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.
Bir lokma ekmek için şererefini çiğnetmeye;
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye,
İnsanları ezip geçmeye,
Günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
değmez bu hayat!

Can Yücel
  • Paylaş
(Alıntı)
Yaradan her şeyi bir kaderle yaratmıştır. Nefsimizde var olan zayıflıkları ve güçleri bildiği için bizi zirveye çıkaracak en uygun karakterlerle donatmıştır. Hiçbirşey sebepsiz yaratılmadığı gibi doğum tarihimizde karakterimizi ve kaderimizi oluşturan sebeplerden sadece bir tanesidir. Zirve dediğimde insan olabilmektir. Biz burada sadece doğum tarihlerimizin karaktere yansımalarını ve seçimlerimizin kaderimiz üzerinideki etkilerini matematiksel olarak hesaplama gayreti içine girdik. Yüzlerce kişi üzerinde test ettik ve yanılma payının düşüklüğü karşısında cesaretlendik.Sonuç olarak gördükki din ve dinin kuralları insanda var olan karakterlerin kötü olanlarını bize bildirmek ve boyun eğdirmek; iyi olan karakterlerimizide en hayırlı hale getirmek ve hücrelerimizin hepsine işlemek için var. Bunlar bizim çözebildiklerimiz. Doğrusunu yanlızca Allah bilir... Her kim nefsini tanırsa Rabbini de tanır. Bizde astrolojiye bu pencereden bakmamız gereken bir ilim olarak yaklaşmalıyız.
Affetmek fazilettir. Kararlı olmak metadır, sahip olunan maldır. Kararsız olmak ise zayi olmaktır. Doğruluk emanet yalancılık hıyanettir.İnsaf rahatlık, şer küstahlıktır. Emanete hıyanet etmemek imandandır, güler yüzlülük ihsandandır. Doğruluk kurtarır, yalan felakete sürükler. Dünya aldatır , şehvet kandırır. Hasret yıpratır, nefret çökertir. (Hz.Ali)
  • Paylaş
Hayat sadece kendimizle sınırlı değildir. Hani hep deriz ya birini kaybettiğimizde "hayat devam ediyor" diye... Bir hayat var dünyada evrende belki daha da ötesinde, biz olsak da olmasak da devam ediyor. Onun güzelliği için var olduğumuzu düşünüyorum. Kendi hayatlarımız bütün için çok önemli ve biz de o bütünden sorumluyuz. Kısacası hayat; öncemiz, şimdimiz ve sonramızdır.
  • Paylaş
1

Belgi Saygı, bir o kadar da yalnızlıktır! demeyi unutmuşum :)

Zoruyla, kolayı ile, güzeli, çirkini, mutlusu, mutsuzu, günahkarı, günahsızı ile zorunlu bir şekilde var olan herkesin doğduktan sonra ölünceye kadar olan zaman dilimi
  • Paylaş
Doğum, büyüme, üreme ve sonunda ölümle sonuçlanan daha ana rahminde kapılan, tedavisi olmayan zührevi bir hastalıktır.
  • Paylaş
Özet olarak zevkle acı diyelim
  • Paylaş
Hayat kimilerinin maddi olarak en iyi seyleri yasamaya calistigi bir yerr kimilerinin ise sadece mutlu olacagi kisi arayip bulmak icin geldikleri bir yer ve gecen zamandir
  • Paylaş
Yalnız hala bu soruda oyalanıyorsan çok yanlış yerdesin ben sana diyim. :) Daha ilk soruda takılmışsın yahu.
  • Paylaş
Hayat hem bize hem de çevremizdekilere (sadece insanlar değil, evrenin tüm unsurları dahil) ait olan bir süreçtir. Biz bağımsız değil ama özerkiz. Belli durumlarda kimsenin hayatımıza müdahale etmeye hakkı yoktur. Bunu da hukuk belirle(melidi) r.
Bir başka açıdan bakarsak, evrensel döngünün bir parçasıyız.
Evrensel döngü bize oranla ne kadar büyük olsa da biz olmadan o başka bir şey olurdu.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

537 Görüntülenme12 Takipçi9 Yanıt